Knygų apžvalgos

Lina Vėželienė „Žuvis medyje. Psichologo atsakymai į gyvenimo klausimus“

Aš turiu keistą santykį su populiariosiomis psichologijos / savipagalbos knygomis. Kadaise aš ten ieškojau atsakymų į kaip būti sėkmingam, laimingam, bet užuot atsakymų rasdavau daug nepagrįsto optimizmo, klišinių „tu gali viską“ frazių ir visokių gyvenimo citrinų, ir limonadų spaudimų. Visai ne apie tai, kaip jaučiausi, ką išgyvenau, ko gedėjau, ko bijojau. Nepaisant to, aš vis tiek skaičiau ir per kurį laiką išmokau atsirinkti kiek artimesnes knygas. Tai visų pirma dėmesį atkreipti į autorių, jo išsilavinimą, konsultacinę patirtį ir atsijoti tuos, kurie tiesiog reiškia savo nuomonę po gyvenimo universiteto. Antra, suvokti, kad tos knygos nėra parašytos man, kritiškai žvelgti ir bandyti rasti kažką pritaikoma sau. Arba nerasti ir nedaryti iš to tragedijos.
Lina Vėželienė psichologė, psichoterapeutė, rengianti psichologinius kursus ir praktikas, aktyviai konsultuojanti. Jos straipsnių esu skaičiusi ne vieną ir tikiu, kad ji žino apie ką rašo. Tai buvo pagrindinis motyvas kodėl knygą pasirinkau skaityti.
Knyga parašyta klausimų – atsakymų principu. Žmonės klausia – psichoterapeutė atsako. Knyga suskirstyta į tris segmentus: santykiai, vidinis pasaulis ir permainos. Klausiama yra labai įvairių, bet gyvenimiškų klausimų, apie santykius, kaip juos sukurti, kaip iš jų išbristi, apie vidinius jausmus: nerimą, baimes, įsitikinimus, apie tai, kaip nuspręsti teisingai, dalis klausimų apie tėvų ir vaikų santykius įvairaus amžiaus tarpsniuose. Man tokia knygos struktūra turi ir pliusų, ir minusų. Pliusas, kad tie klausimai visi yra tikri, gyvi, aktualūs ir vien dėl to knygą įdomu skaityti, minusas – neretai norėjosi išsamesnio atsakymo, ypač į tuos paklausimus, kurie man pačiai pasirodė svarbūs . Man patiko, kad autorės nuomonė aiški, konkreti, su kuria galima sutikti, galima nesutikti, bet ji yra aiški. Keletas klausimų buvo tokie man artimi, tarsi pati būčiau juos uždavusi, todėl atsakymai man padėjo pažiūrėti į kai kuriuos dalykus skaidriau, knyga man buvo naudinga.
Ši knyga nepadarys mūsų turtingų ir laimingų, bet ji tikrai paskatina pažvelgti į save, į savo vidinį pasaulį, galbūt dalis skaitytojų susivoks, kad jiems reikia psichoterapeuto pagalbos ir ne visos problemos išsprendžiamos su drauge geriant kavą ir tai bus kelias geresnę savijautą. Tarp galybės tokio kalibro knygų – šioji yra verta dėmesio ir laiko.
Metai: 2020
Puslapių skaičius: 280
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *