Knygų apžvalgos

Lina Ever „Neišryškinta juostelė“

Aš sakau: Esu skaičiusi vieną iš šios autorės knygų „ Berlyno romaną“, todėl labai širdis apsidžiaugė, kai autorė pasiūlė perskaityti ir naująją knygą. Apie ją buvau skaičiusi keletą gerų nuomonių, todėl labai teigiamai įvertinau pasitaikiusią progą.
Šią knygą skaičiau ilgokai, gana ilgai skaičiau ir „Berlyno romaną“. Abiejų knygų pasakojimai nėra paviršutiniški, todėl skaitant norisi įsijausti, pamąstyti. Šios autorės knygose pateikiamos istorijos įdomiausios tada, kai skiriama joms pakankamai laiko išjausti, suprasti veikėjų pasirinkimus, įsigilinti į pateiktas aplinkybes.
Šioje knygoje pasakojama apie moterį, kurios gyvenimo pamatas susvyruoja – išyra santuoka su vyru, sūnus suauga ir ima atsiskirti, ilgus metus nematytas tėvas atsiduria ligoninėje arti mirties. Gyvenimo etapas, kuriame ieškomi atsakymai, sudėliojami taškai. Labai daug dėmesio skirta yra šeimos istorijos atpainiojimui, suprasti, kad tėvų santykiai nebuvo paremti meile, o tėtis visuomet mylėjo ir laukė progos būti su kita moterimi. Kadangi visa istorija perteikiama brandžių ir suaugusių žmonių akimis, nėra jokių isterijų, melodramų. Tekstas labai natūralus. Knygos anotacijoje paminima, kad aprašomi „anų laikų“ fotografų gyvenimo būdo fragmentai, būtent šios profesijos temos plėtojimo norėjosi daugiau, bet matyt čia dėl to, nes pati fotografuoju, ši sritis man labai artima. Man patiko, kad ši istorija yra užbaigta, nepalieka dviprasmybių, belieka tik kvestionuoti pasirinkimus ir poelgius, pabaiga ideali.
Man atrodo, kad gyvenime yra labai svarbu vartoti tiek žodžių, kiek reikia, o Lina Ever rašydama naudoja pačius tiksliausius žodžius perteikiant istoriją, kuri paliečia ir skatina pamąstyti apie savo šeimą, bei artimuosius, ir kaip gerai juos pažįstame iš tiesų.

Knygos nugarėlė sako: Pagrindinės herojės Dalios santuokinis gyvenimas byra į šipulius ir net atostogos Kretoje jo neišgelbsti. Negana to, ligoninėje atsiduria komos ištiktas tėvas, žinomas Lietuvos fotografas, su kuriuo ji nepalaikė ryšių nuo tada, kai jis paliko šeimą, ir ji tampa vienintelė atsakinga už jo slaugą. Jo fotolaboratorijoje radusi neišryškintą juostelę moteris supranta aptikusi nutylėtą tėčio gyvenimą. Kodėl jis paliko šeimą? Kodėl mama išsisukinėja nuo atsakymų? Kas ta ugniaplaukė nuotraukose? Kodėl jis niekada viešai nerodė savo geriausių darbų? Dalia visa galva panyra į tėčio istoriją, nes giliai širdyje jaučia, kad tik prisilietusi prie šaknų įstengs atrasti save ir savo kelią, galės ir vėl pamilti.
„Neišryškinta juostelė“ – tai romanas tiems, kam patinka įtraukiantis siužetas, šeimos paslaptys, bohemiško „anų laikų“ menininkų gyvenimo užkulisiai ir fotografų profesinės virtuvės atspindžiai. Gyvas ir dinamiškas romano pasakojimas suartina Vilnių ir Kretą, susieja senas šeimos nuotraukas su dabarties vaizdais, slaugymo ligoninėje valandas su gimstančiais jausmais naujam mylimajam ir priverčia susimąstyti apie galingą meilės jėgą. Pradėjus knygą skaityti laukia bemiegė naktis.
Metai: 2018
Puslapių skaičius:382
Knyga: gauta iš autorės
Vertinimas:4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *