Knygų apžvalgos

Lina Ever „Berlyno romanas“

Aš sakau: Šią knygą skaičiau neskubėdama, tokiu tempu susigyvenau su veikėjais ir jie tapo kaip geri pažįstami.
Man labai patiko knygoje atskleista istorija, o didžiausias pliusas realumas. Realumas detalėse, dialoguose, sukurtuose charakteriuose. Vietų aprašymai tokie, lyg pati jose būčiau apsilankius.
Istorija apie moterį, kuri į gyvenimą žiūri per rašytojos prizmę, tačiau gyvenimas ją verčia būti praktiška – rūpintis vaiku, namais, šeimos gerove. Viskas pradeda keistis sutikus vyrą, kuris pradžioje įkvepia kaip herojus knygai, vėliau kaip asmenybė, o galiausiai atsiranda trauka ir jausmai. Pradedamas gyventi dvigubas gyvenimas sekina, todėl ateina laikas priimti lemtingus sprendimus kaip gyventi toliau ir ką rinktis – esamą šeimą ir stabilumą, ar meilę, kuri gyvenime aplanko tik kartą, o paleista palieka tuštumą.
Veiksmas vyksta Berlyne. Tradiciškai knygose aprašomos meilės ir bohemiški vakarėliai vyksta Paryžiuje, todėl neįprasta buvo skaityti apie tokį laisvą, aistringą Berlyną, nes jis man asocijavosi su drausme, tvarka, konkretumu ir griežtumu.
Šios knygos viena iš temų – motinystė. Kuomet motinystės instinktas pasyvus ir nesinori didelės šeimos, kaip motinystė siejasi su kūryba, išgyvenimai praradus kūdikį, visa tai aprašyta jautriai ir be galo realistiškai.
Skaitant nėra lengva vertinti, kas yra geras, kas yra blogas. Gyvenimas yra įvairiapusis, ne tik juoda ir balta, o būtent tuos gyvenimo atspalvius autorė puikiai atskleidžia.
Man gal kiek labiau būtų patikus graudesnė pabaiga, bet tai skonio reikalas. Knyga gera – įtraukianti, kelianti diskusijas, ryškiais vidiniais išgyvenimais. Džiaugiuosi, kad pamažu trinasi riba tarp užsienio autorių ir lietuvių.
Knygos nugarėlė sako: Tai istorija, kurią sukūriau stebėdama realius žmones realiame jų pasaulyje. Beveik visi vardai ir personažai tikri, aprašytas vaikų darželis Berlyne ir žavus jo auklėtojas iš tiesų egzistuoja, pasivaikščiojimai po Berlyną – tikri. Gal net ir mano aprašyta istorija kam nors yra nutikusi, o gal dar kam nors nutiks?
Norėjau papasakoti apie didelę uždraustą meilę. Juk įsimylėti savo vaiko darželio auklėtoją – beveik tokia pat nuodėmė, kaip įsimylėti kunigą. O jeigu herojė dar ir sėkmingai ištekėjusi? Rinktis širdies ar proto balsą? Pareigą ar malonumą? Patogų gyvenimą ar žadą atimančią meilę? Kokia gali būti laiminga pabaiga?
Metai: 2016
Puslapių skaičius: 272
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(3)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *