Knygų apžvalgos

Laura Schroff, Alex Tresniowski „Nematoma gija“

Vieną lietingą pavasario popietę klaidžiojau po knygyną ir radau šią knyga. Nieko apie ją nebuvau girdėjus, bet perskaičius anotaciją mane sudomino, jog tai autobiografinis romanas. Jau ne kartą gyvenime pasitvirtino, kad spontaniški dalykai, patys geriausi, kaip ir ši knyga. Iškart sakau man labai patiko. Labai!
Laura sėkminga trisdešimt penkerių metų moteris. Jai puikiai klojasi karjera, gražūs namai, aprūpintas gyvenimas. 1986 metais Manhatene išmaldos prašinėtojai buvo visiška norma, todėl kai jos centukų paprašė Morisas, vienuolikmetis berniukas, Laura jį praėjo, bet vedina nuojautos grįžo prie berniuko ir pavaišino jį pietumis. Taip užsimezgė jų pažintis virtusi į ilgametę draugystę. Laura ir Morisas susitikdavo kiekvieną pirmadienį daugelį metų, Laura laikui bėgant suprato kokiame skurdo ir visuomenės užribio pasaulyje gyvena Morisas. Jo šeima skendo narkotikų liūne, nesuteikdami vaikui nei saugumo, nei meilės, net elementarių dalykų. Morisas neturėjo net laikrodžio, todėl pastoviai vėluodavo į pamokas. Laura jam parodė, kad gyvenimas yra daugiau nei skurdas, smurtas ir nepriteklius, kad šeima yra svarbiausia ką žmogus gali turėti. Pačios Lauros vaikystė nebuvo lengva, sudėtingo charakterio tėvas, nuolat gąsdino namiškius savo elgesiu. Laura patikėjo, kad Morisas gali turėti ateitį, todėl dėl jos verta pasistengti ir šis pasitikėjimas Morisui buvo pati didžiausia motyvacija gyventi kitaip nei jo aplinkoje buvo įprasta.
Atrodo gana išsamiai papasakojau apie knygos siužetą, bet patikėkit knygoje yra visko daug daugiau. Daugiau niuansų, subtilybių, skaitydama šią knygą graudinausi daug kartų. Ne viskas puikiai klojosi Lauros ir Moriso gyvenimuose, per daugelį metų pasitaikė ir klaidžių kelių.
Ši istorija labai jautri, primenanti kiek mes daug galios turime vieni kitiems. Knyga savo stilistika, jausmu priminė Jeanette Walls „Stiklo pilį“, kuri man yra viena iš labiausiai patikusių knygų, na o Lauros ir Moriso gyvenimų susikirtimas labai gražus pavyzdys, kaip svarbu blogaisiais laikais patikėti, kad yra kitas kelias vedantis prie gražių dalykų ir stengtis jį surasti, o dviese ieškoti jo visada lengviau.

Metai: 2015
Puslapių skaičius: 264
Knyga: nuosava
Vertinimas: 5/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *