Knygų apžvalgos

Kristin Hannah „Namų frontas“

Turiu nuojautą, kad dauguma skaitytojų žino šią autorę, o aš ją esu atradusi su knyga „Nakties kelias“. Labai aiškiai jutau, kad skaitysiu šią autorę, nes man labai prie dūšios gula jautrios, gyvenimiškos, dramatiškos istorijos.
Kuomet pradėjau rašyti knygų apžvalgas, turėjau dilemą, kiek galiu plėstis su knygos siužeto pasakojimu ir sau radus esu atsakymą, jog mano orientyras yra knygos nugarėlė. Kartais oficialios anotacijos būna nepadoriai daug atskleidžiančios, tuomet nestabdau ir aš, nes nėra ko čia slėpti, tačiau šios knygos nugarėlė labai kukli siužeto atskleidimo klausimu, todėl ir aš nenoriu per daug leistis į niuansus, o pabandysiu neutraliai papasakoti kokia ši knyga buvo man.
Autorė narplioja santuokos labirintus, Džolina ir Maiklas jau daugelį metų yra kartu, tapę vienas kitam užuovėja nuo praeities sunkumų, sukuria šeimą ir augina dvi dukras. Atrodytų, kad turėdami visko, ko reikia laimei, jie jos savo gyvenimuose nejaučia. Erzinančios kasdienybės smulkmenos ardo jųdviejų santuoką, tačiau ateitis jiems atneša dar didesnių sunkumų, išbandymų santykiams, suklibina ateities pamatą. Knygoje herojai sprendžia dilemas tarp profesinės pareigos ir šeimos, bando išlaikyti šeimą, kuomet ji kasdien vis labiau praranda artumą, aprašomi sudėtingi tėvų ir paauglių santykiai, motinystės iššūkiai.
Man knyga buvo tikroviška, jautri, bet ir kažkiek nuspėjama. Autorė tarsi bandė nustebinti, bet viskas kažkaip jau buvo kažkur matyta, girdėta, skaityta, pabaiga banaloka, nors nepaisant visko pati istorija skaitėsi labai sklandžiai. Graži knyga, bet ne ta, kurią norisi analizuoti, kvestionuoti.
Žinau, kad daug skaitytojų labai vertina šią knygą, graudenosi skaitydami (kartą ir man širdį pakuteno), bet aš nuo didelių ovacijų susilaikau. Kažkaip man šią autorę norisi gretinti su Picoult, bet pastarosios veikėjų charakteriai, poelgiai labiau dviprasmiški, sudėtingesni, painesni, todėl nors tematika panaši, bet man pritrūko sudėtingesnių asmenybių.
Metai: 2017
Puslapių skaičius: 416
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *