Knygų apžvalgos

Kristin Hannah „Nakties kelias“

Aš sakau: Apie šią autorę girdėjau daug gerų atsiliepimų, lyginimo su Jodi Picoult (kurią labai mėgstu). Pažintį su ja pradėjau knyga „Nakties kelias“, o kodėl pasirinkau būtent šią, tai priežastis labai paprasta – buvo dosni akcija.
Anotacija kiek pasirodė paini, kažkaip dvejojau ar tik nebus man per daug paauglių dramų. Istoriją galima skirti į dvi dalis, iki minėtojo įvykio X ir po jo, kuomet drastiškai keičiasi veikėjų gyvenimas. Pradžia kiek idiliška, jauni žmonės užmezga draugystę, myli, gyvena, planuoja ateitį ir likimo vingis, kuris sudarko visus planus, atneša kaltę, nuoskaudas ir kaip su tuo yra susigyvenama.
Dar beskaitant galvojau, kad K.Hannah bus man nuostabus atradimas, jau ko ne planavausi kuo greičiau imtis jos kitų istorijų, bet kuomet priartėjau prie pabaigos, supratau, kad dar iki Picoult toli. Šios knygos pabaiga – per daug sterili. Autorė paskutiniuose puslapiuose taip viską sustumdė į vietas, kaip tūkstantį kartų skaityta.
Tai gi, knyga man patiko, istorija įtraukianti, verčianti susimąstyti, bet pabaiga silpnoji vieta, nes iš tokios istorijos ir pabaigai buvo galima palikti moralinių klausimų bei dilemų skaitytojui, bet autorė nusprendė sukti kitu keliu viską užbaigiant paprasčiausiu būdu.

Knygos nugarėlė sako: Aštuoniolika metų Džudė nepaisė savo poreikių, o tik vaikų – dvynių Mijos ir Zako. Jie užaugo linksmi ir laimingi. Kai jų draugiškoje bendruomenėje atsiranda Aleksė, niekas taip nesidžiaugia, kaip Džudė. Aleksė našlaitė, narkomanės dukra, tamsios praeities. Ji greit tampa geriausia Mijos drauge. Zakas įsimyli Aleksę, ir visi trys tampa neišskiriami. Džudė džiaugiasi visais trim vaikais ir juos myli. Ji daro viską, kad šie būtų saugūs. Tai visada buvo lengva. Sunkumai prasidėjo aukštesnėse klasėse. Paaugliai veržiasi į laisvę. Džudė sutrinka. Niekas nėra saugus. Kiekvieną kartą, kai vaikai išeina iš namų, jai neramu.
Karštą vasaros naktį išsipildo baisiausi jos nuogąstavimai. Vienas sprendimas apvers jų gyvenimus aukštyn kojom. Įvyksta nelaimė, griūna gyvenimo idilė, bendruomenės vienybė. Visi reikalauja teisingumo. Apkaltinama Aleksė. Akimirksniu šeima suskaldoma, Aleksė viską praranda. Vėliau visi jaus tos vienos nakties padarinius ir turės rasti būdą viską pamiršti arba drąsos atleisti. Kai Aleksė grįžta vyresnė ir protingesnė, Džudei reikia apsispręsti, ar likti sugniuždytai, ar atleisti ir Aleksei, ir sau.
Metai: 2015
Puslapių skaičius: 448
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(2)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *