Knygų apžvalgos

Kristin Hannah „Lakštingala“

Kiek matydavau atsiliepimų apie šią knygą – didžioji dauguma rašė, kad knyga graudeno, spaudė ašarą, kad buvo įtraukti iki pat paskutinio puslapio. Kristin Hannah man yra ta rašytoja, kurią priskirčiau prie saugių variantų, kuomet žinau, kad knyga skaitysis sklandžiai, bet nepasakyčiau, kad iš to, ką esu skaičiusi galėčiau ją tituluoti mėgstamiausia.
Ši knyga – karo istorija. Izabelė ir Viana seserys, kurių gyvenimai nuo pat pradžių buvo sudėtingi, anksti neteko mamos, augo su tėvu, kuris dėl patirtų psichologinių traumų negalėjo tinkamai atliepti dukrų poreikių. Merginos buvo mėtytos ir vėtytos gyvenimo. Viana iš visų išgalių stengėsi sukurti šeimą, ištekėjo ir planavo vaikus, o Izabelė keliavo iš pensionatų, gyveno sesers priežiūroje. Seserys mylėjo viena kitą, bet talžomos gyvenimo sunkumų ne visada gebėjo suprasti ir parinkti tinkamus žodžius, todėl prikaupė nemažai nuoskaudų viena kitai.
Viskas dar labiau komplikuojasi prasidėjus karui tarp Prancūzijos ir Vokietijos. Vokietijos agresija vis labiau apipina žmonių gyvenimus: kelia grėsmę, išardo šeimas, vis daugiau netekčių ir karo siaubo. Kaimynas kaimynui tampa priešu, grėsmingos paskalos, badas ir baimė užvaldo žmonių gyvenimus. Viana stengiasi išgyventi, apsaugoti dukrą ir labiau prisitaikyti, Izabelės prigimtis kitokia – ji ieško būdų kaip padėti šaliai, negali ramiai stebėti kaip pamažu šalis užgrobiama. Per ilgus karo metus seserys tai susitinka, tai išsiskiria, jų pasirinkimai rizikingi ir skaudūs.
Knyga daugiasluoksnė – apie šeimos santykius, pasiaukojimą, drąsą. Siužetas įtraukiantis, yra netikėtų posūkių. Buvo ir pakankamai klišinių momentų, kurie atrodė jau n kartų skaityti kitose knygose. Iš kelių šios autorės skaitytų knygų, man ši pati geriausia. Knyga išties priverčia dar kartą įvertinti kaip gyvenimas gali staigiai pasikeisti, o karo paliesti gyvenimai, jau niekada nebebus tokie, kaip iki jo.
Metai: 2020
Puslapių skaičius: 496
Knyga: nuosava
Vertinimas: 5/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *