Knygų apžvalgos

Kiran Millwood Hargrave „Malonės“

Ši knyga žybtelėjo skaitytojų tarpe staiga lyg pavasarinis žaibas. Aš patekau taip pat tarp tų laimingųjų, kurie turėjo progą perskaityti šią knygą vieni pirmųjų. Mane anotacijoje papirko nuorodą į tai, kad istorija pasakojama raganų medžioklės metu. Mane šis laikotarpis labai traukia, kodėl – negaliu paaiškinti.
Tai pasakojimas apie lemtingą audrą Verdės saloje, po kurios moterys lieka be savo vyrų, sūnų, tėvų. Tai jų išgyvenimo ir susitaikymo bei savarankiškumo istorija. Netrukus pasklidus žiniai, jog salos moterys liko vienos, jų prižiūrėti atvyksta komisaras Absalomas, o su juo ir jo žmona Ursa. Vietinė Marena, kurios lūpomis ir pasakojama visa Verdės salos istorija, susibičiuliauja su Ursa. Jųdviejų draugystė prasidėjus nuo visiškos buities tampa vis artimesnė, ypatingai visai situacijai karštėjant, kuomet Absalomas būdamas itin religingas ima užsiimti raganų medžiokle ir teismais.
Ši knyga yra apie moteris: apie jų laisvę, solidarumą, taip pat apie religijos beprotystę, žiaurumą prisidengiant išvirkščia morale, kai Dievo vardan nedreba ranka žudyti ir kankinti. Skaitant mane aplankė beviltiškumo jausmas, kad nejaugi galima būti tokiam aklam ir beširdžiui. Tai istorija apie galios disproporciją ir jos paliktą skausmą.
Kuomet pradėjau skaityti knygą, man tikrai reikėjo laiko prisijaukinti šią visą tamsą, įsiskaityti ir pajausti atmosferą, tačiau ilgai netrukus pasakojimas mane labai įtraukė, kad paskutinius puslapius skaičiau esant ne tik laisvoms minutėms, bet ir sekundėms.
Akivaizdu, kad ši knyga dabartiniu metu yra gana populiari, vieni skaitytojai mėgsta skaityti pakilimo laikotarpiu, kiti lukteli kol skaitymo banga nuslobs, tačiau nesvarbu kada ji bus skaitoma, šios istorijos paveikumas išliks toks pat. Knyga remiasi tikrais istorijų motyvais, kas kelia dar didesnį šiurpą. Galbūt pradžia man pasirodė kiek ištemta, tačiau žvelgiant į visumą, tai labai emociškai stipri ir žiauri knyga, kuri vargu ar gali palikti skaitytoją abejingu.
Nugarėlė: 1617 metų Kūčių dieną Vardės saloje – labiausiai į šiaurės rytus nutolusiame Norvegijos taške – dvidešimtmetė Marena Magnusdoter stebi tarsi iš niekur kilusią ūmią audrą. Lyg užkerėta, audra akimirksniu pasiglemžia visus keturiasdešimt salos vyrų, įskaitant Marenos tėvą, brolį ir sužadėtinį. Likusioms vienoms Vardės salos moterims nelieka kito pasirinkimo – tik visas negandas ir iššūkius atremti pačioms.
Metai: 2020
Puslapių skaičius: 368
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *