Knygų apžvalgos

KETURI

Daug blogerių naujuosius metus laiko atskaitos tašku, kai nori pasidalinti atradimais, nusivylimais ir naujais tikslais. Mano atskaitos tašku jau ne vienerius metus yra sausio 15. Simboliškas tapo 2014 sausis, kuomet palydėjus tryliktuosius sėdau rašyti tinklaraščio, norėdama įsipūsti kažko naujo į savo gyvenimą. Dalinausi kuo gyvenu, ką matau ir jaučiu bei ką skaitau. Ketveri metai. Nėra jokių įspūdingų pasiekimų, tačiau per tuos metus, apžvalgom ir tekstais išsigryninau ir pažinau labiau save, subūriau nemažą savo blogo sekėjų ratą. Esu bandžius knygų iššūkius, keltis perskaitomų knygų tikslus, sudarinėti sąrašus, bet dabar to nedarau. Kiekviena knyga turi savo laiką ir savo kelią kaip mus pasiekti, todėl nemanau, kad reikia forsuoti, skubėti. Paliekant laisvės, likimo žaismo ir erdvės – knygos tampa atsakymais.
Per 2017 metus perskaičiau 33 knygas. Viena daugiau nei pernai. Vienam daug, kitam mažai, o man tai normaliai, nes aš taip tiesiog skaitau jau eilę metų, perskaitomų knygų skaičius sensacingai nesikeičia.
Šiais metais man patiko: Beata Tiškevič „Vyvenimas“, Hannah Kent „Paskutinės apeigos“, Julia Cameron „Kūrėjo kelias. Praktinės kūrybingumo pamokos“, Linda Olsson „Dainuosiu tau švelnias dainas“, Eckhart Tolle „Naujoji žemė“. Šios knygos vertė susimąstyti, davė atsakymus ir apčiuopiamos naudos.
Tos kurios susiskaitė įdomiai, tačiau nebuvo perversmas: Mitch Albom „Dievas skambina vienąkart“, Lina Ever „Berlyno romanas“, Colleen McCullough „Erškėčių paukščiai“.
Šios knygos buvo vienos prastesnių: Cate Kendall „Gucci mamos“, L. Craig-Parker „Milijonas nuodėmingų malonumų“.

Metų užstrigimas: A. Tapinas „Vilko valanda”, šią knygą skaičiau labai ilgai.

9 knygos buvo elektroninės, kas man yra wow…nes aš šiek tiek senovinė. Nors kelionėse renkuosi elektronines knygas, namie mieliau kelius prisispaudžiu tikromis knygomis. Šiemet neskaičiau nei vienos knygos, kuri būtų labai nepatikusi. Metų nusivylimu tapo ne knyga, o autorė – Rūta Vanagaitė. Dėl jos politiškai nekorektiškų pasisakymų, nepamatuotos nuomonės ir visuomenės kiršinimo.

Lankytojai labiausiai domėjosi: Julia Cameron „Kūrėjo kelias. Praktinės kūrybingumo pamokos“, Alicia Gutje „Mėlynas rūkas“ II dalis, L. Craig-Parker „Milijonas nuodėmingų malonumų“. Lankytojų susidomėjimas man visuomet kelia nuostabą, nes 2 iš šių knygų nėra įspūdingos švelniai tariant, bet jomis domimasi eilę metų.

Aš labai tikiuosi, kad knygos ir toliau bus mano gyvenimo dalimi, atsakymai į klausimus, mano ribų praplėtimas, to linkiu ir savo skaitytojams!

Iliustracija/ Joel Robison „Joy of reading“

Patinka(1)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *