Knygų apžvalgos

Keith Stuart „Kaladėlių berniukas“

Pastaruoju metų skaičiau gerų knygų, bet jau ilgą laiką nebuvo tos, kur patiktų visu šimtu procentų. Atėjo ta diena, kai galiu drąsiai nuo savęs rekomenduoti knygą – be galo jautrią, tikrą, realistiškai skaudžią, bet kartu ir suteikiančią vilties.
Aleksas išgyvena ne pačius lengviausius laikus: santuokos krizė, darbinės bėdos, praeities šešėliai ir netektys. Laikinai apsigyvenęs pas draugą Deną bando susitvarkyti gyvenimą, bet didžiausia Alekso gyvenimo misija – jo sūnus Semas. Semas turi lengvą autizmą, nuo pat jo gimimo šeima gyvena visiškai kitaip nei tikėjosi. Siaubingai neramus kūdikis, nuolatiniai tyrimai, plika akimi matomas kitoniškumas nuo kitų vaikų ardė šeimos ramybę. Tai, kas kitiems tėvams būdavo įprasta – Semo tėvams iššūkis, bent menkiausi dienotvarkės pasikeitimai, didesnis triukšmas, nepažįstamieji sukeldavo pykčio priepuolius. Atsitiktinai pradėjęs žaisti „Minecfraft“ Semas ima keistis, Aleksas supratęs, kad šis žaidimas yra raktas pažinti sūnų, pradeda kurti Minecraft pasaulį drauge. Aleksas pradeda suprasti Semo pasaulį, mąstymą, kad nors negebėdamas pritapti prie visuomenei įprastų taisyklių, normų, vaikas vis tiek yra imlus informacijai, jis nori bendrauti, bet mums įprastos bendravimo formos – jam netinkamos.
Visa esmė yra kaip ši knyga parašyta, o parašyta ji labai jautriai, širdį spaudžiančiai. Apie tai, kaip ir ką išgyvena tėvai augindami kitokį vaiką, apie jų pastangas sukurti gerovę, apie beprotišką nuovargį ir neturėjimą kelio atgal. Kaip galų gale priimti ir mylėti, be jokių „bet“ savo vaiką, kuris turbūt niekada nebus visiškai pritapęs prie mums įprastų visuomenės normų.
Autorius parašęs šią knygą remiasi savo asmenine patirtimi, jo sūnus autistas ir būtent drauge žaidžiant Minecraft jį pavyko geriau pažinti. Matyt dėl šio asmeninio patyrimo, ši knyga tokia išjausta, reali. Manau, kad knygą verta perskaityti tiek tiems, kas turi tiesioginių sąsajų su autizmu, bei ir tiems, kurie tarsi ir nuošaliai nuo to, nes ši knyga praplečia akiratį, empatiją ir suvokimą apie autistiškus žmones, kurie yra tarp mūsų.
Metai: 2016
Puslapių skaičius: 416
Knyga: nuosava
Vertinimas: 5/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *