Knygų apžvalgos

Kate Morton „Paslapčių saugotoja“

Šią knygą galėčiau pavadinti spontaniniu pirkiniu, bet kol atkeliavo siuntinys entuziazmas šiam skaitiniui išblėso ir išblėso jis ilgam. Ne vieną mėnesį ši knyga gulėjo lentynoje ir dar dievai žino kiek būtų gulėjusi, jei ne vienas komentaras skaitytojų grupėje. Viena skaitytoja šią knygą įvardino kaip vieną geriausią metų knygą. WOW. Kažkam tai lobis, o aš taip ją užmetus ilgam, todėl ilgai nelaukus perskaičiau ir norėjau atsakyti į klausimą – ar ir man ši knyga taip labai patiks.
Vos pradėjau skaityti knygą ir tiesiog įkritau į ją, jei pirmieji puslapiai tokie įtraukiantys, tai kas dėsis toliau. Istorija prasidėjo nuo nusikaltimo 1961, kurį matė šešiolikmetė Lorelė. Prabėgus daugeliui metų Lorelė sukūrė stulbinamą karjerą, bet jos gyvenime vis tiek daugiau klausimų nei atsakymų, kokie buvo žmogžudystės motyvai, tos paslaptys jai neduoda ramybės. Gyvenimui bėgant Lorelė atsiduria prie pasiligojusios savo mamos ir diena po dienos pamažu ima suvokti kas įvyko iš tiesų.
Tai paslapčių ir gyvenimo vingių tema, kurioje veikėjų praeities sprendimai, klaidos, atsitiktinumai nulemia dabartį. Pasakojimas vyksta praeities linija, kurioje rašoma apie karą ir Lorelės mamos Dolės gyvenimą. Jos pirmąją meilę, draugę Vivianą ir apie jų persipynusius likimus. Kita siužeto linija – dabarties, Lorelės pastangos išsiaiškinti praeities paslaptis.
Kaip ir minėjau man labai patiko pirmieji puslapiai, bet knygoje buvo tokių vietų kai viskas atrodė per painiai. Man žinoma patinka intriga, nežinomybė, bet taip pat patinka nuoseklumas ir aiški intriga, vietomis visko buvo per daug ir nesuprasdavau kuo dėtas vienas ar kitas veikėjas. Žinoma pabaigoje viskas paaiškėja ir pabaiga tikrai įsimintina. Nenuspėjama nei per kiek (bent jau man).
Visumoje vertinčiau knygą teigiamai, nes tai ne klišiški kokie dvarų pasakojimai, o labai gudriai parašyta knyga, kurios pabaiga yra daranti įspūdį. Man patiko pats momentas kada viskas paaiškėja: nei per greitai, nei dirbtinai uždelsta. Negalėčiau garantuoti, kad kiekvienas besiimantis šios knygos liks be žado, bet mano galva, knyga verta dėmesio. Tai nėra sudėtinga knyga nei savo siužetu, nei stilistika, bet taip pat nėra lėkšta ir nuspėjama.
Nugarėlė: 1961 metai. Kaitrią vasaros dieną, kai visa šeima savo fermoje Safolke mėgaujasi iškyla prie upelio, šešiolikmetė Lorelė, pasislėpusi namelyje medyje, svajoja apie jos laukiančią šviesią ateitį. Tačiau, nespėjus ateiti vakarui, ji taps sukrečiančio nusikaltimo, kuris daug ką pakeis, liudininke.
2011 metai. Pripažinta aktorė Lorelė, persekiojama prisiminimų ir negalėdama pamiršti vieno kraupaus nutikimo, grįžta į tėvų namus ir ima dėlioti paslaptingą šeimos istoriją. Pasakojimą apie tris nepažįstamuosius iš labai skirtingų pasaulių – Dorotę, Vivjeną ir Džimį, kurie netyčia susitiko karo metais Londone ir kurių gyvenimai aistringai ir visiems laikams susipynė.
„Paslapčių saugotoja“ – romanas apie mįslingą žmogžudystę ir viską ištveriančią meilę.
Metai: 2019
Puslapių skaičius: 480
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *