Knygų apžvalgos

Karen Raney „Visi pasaulio vandenys“

Kai mano rankose atsidūrė šioji knyga, aš tikėjausi jautrios istorijos, nes anotacijoje buvo užsiminta apie jaunos merginos ligą bei jos santykius su mama, tačiau, kad ji bus tokia jautri ir graži – nesitikėjau. Aš be galo mėgstu skaudžias istorijas, nes man jos ne tik ašarų pakalnė, bet dažniausiai tai būna odė gyvenimui, kuri skatina jį branginti ir vertinti.
Madi šešiolika ir ji serga vėžiu, kuris vis labiau atima jėgas, tačiau nepaisant ligos, ji geria į save gyvenimą – kuria santykius su draugėmis, atveria širdį meilei ir kūrybai ir ieško atsakymų apie savo šaknis. Madi ir mama yra artimos, visą gyvenimą buvo viena kitai ramstis, tačiau Eva, Madi mama, pamažu supranta, kad dukra ne visada atskleisdavo savo tikruosius jausmus, nutylėdavo apie savo planus ir turėjo savo paslapčių, nepaisant jų tvaraus ryšio. Mamos draugas Robinas vienu metu yra artimas šeimos narys, bet tuo pačiu ir svetimas.
Ši knyga tai istorija apie gyvenimą mirtinos ligos fone. Labai daug prasmingų minčių apie gyvenimą, tikėjimo prasmę ir ateizmą, apie tai, kaip jaučiasi sergantis žmogus, apie mamos jausmus kuomet vaikui diagnozuojama galimai mirtinai liga. Visos veikėjų emocijas man pasirodė realios, išjaustos, be pompastikos, be kvailo herojiškumo, o tiesiog žvėriškas noras gyventi. Istorija yra pasakojama iš Madi ir jos mamos perspektyvų, žinoma, kad dukra su mama tuos pačius dalykus matė savaip ir jautėsi skirtingai, o tai parodo kokie iš esmės yra sudėtingi tėvų ir vaikų santykiai, kiek daug reikia įdėti norint pažinti vaiką, pelnyti jo pasitikėjimą.
Man ši knyga savo stiliumi, tema, buvo labai panaši į „Tikėkimės geriausio“. Liūdna, skaudi, bet kartu graži savo jautrumu ir tikslumu. Kažkaip norisi man paminėti, kad galbūt skaitytojams, kurie realiai susidūrę su sunkia liga, ši knyga gali pagilinti sunkumo jausmą, nes tai nėra kažkoks pozityvumo muilo burbulas, o labai realistiška sunkaus gyvenimo etapo istorija. Neslėpsiu, man ši knyga labai patiko, nes joje nėra perdėtų filosofijų, o labai realistiškas ir skvarbus žvilgsnis į skausmą, santykius ir meilę.
Nugarėlė: Madi ir Evą sieja išskirtinis ryšys. Savo jaukiame pasaulyje jos ilgai gyveno tik dviese. Nors jas visada aplanko seneliai ir geriausios Madi bičiulės, o prieš kelerius metus kartu apsigyveno Evos draugas Robinas, jau daugybę kartų Madi ir Eva įsitikino, kad niekas, visiškai niekas negali atstoti mamą ir dukrą jungiančios gijos ar jos nutraukti. Net šešiolikmetei diagnozuotas vėžys.
„Visi pasaulio vandenys“ – tai lyg ledas eižėjantis Madi ir Evos gyvenimas, pastangos rasti jėgų drąsiai pasitikti išbandymus, nepalūžti ir neperžengti vienai kitos ribų bei išsaugoti gražiausius mylinčius žmones siejančius jausmus ir atsiminimus. Ypač tada, kai prieš akis po truputį veriasi nebūtis.
Metai: 2020
Puslapių skaičius: 408
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 5/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *