Knygų apžvalgos

Julia Whelan „Metai su tavimi“

Na ką smagių sutapimų metas – vos tik baigus skaityti Eleonoros Ofilant istoriją, mano rankos pačios tiesėsi prie jau kitos Eleonoros gyvenimo vingių. Ženklai iš aukščiau?. Galbūt 🙂
Eleonora Daren, save vadinanti Ela, ambicinga ir savo gyvenimą į priekį suplanavus mergina. Būdama atkakli įgyvendina vieną iš savo tikslų – atvyksta studijuoti į Oksfordo universitetą. Jos laukia ne tik anglų literatūros studijos, bet visa puokštė gyvenimo pamokų. Vos atvykusi ne pačiomis maloniausiomis, bet holivudinėmis aplinkybėmis susiduria su Džeimiu, mažumėlę apsisvaidę žaibais, netrukus vėl susitinka ir paaiškėja, kad Džeimis yra universiteto dėstytojas ir teks matytis daug ir dažnai. Pirma pusė knygos tokia ir yra, universiteto gyvenimas, studijų ir darbų derinimas, vaikinų dėmesys ir įsibėgėjanti simpatija dėstytojui.
Santykiams su Džeimiu tampant vis intymesniems ir artimesniems jiedu sutaria, kad ši pažintis niekur neveda, nereikalauja vienas iš kito įsipareigojimo. Ties viduriu knygos paaiškėja priežastis, kodėl vienas kitam simpatizuojantys žmonės taip apriboja savo santykius. Nuo čia knyga tampa prasmingesnė, dramatiškesnė ir bent jau man skaityti tapo kur kas įdomiau, nes na tų tokių myli-nemyli-nori-nenori romanų aš esu perskaičius pakankamai. Ela labiau subręsta, išmoksta susitaikyti, kad ne viską šiame gyvenime galima sureguliuoti. Jaunos moters pečius užgula svarbių pasirinkimų našta ir mano akimis šie pasirinkimai buvo teisingi.
Žinoma, ši knyga yra apie meilę, bet ne visos meilės būna sklandžios, ji labiau apie žmones, kurie gyvena pilna krūtine, įkvėpdami gyvenimo tiek, kiek gali labiausiai. Graži ir pamokanti istorija. Nors man pirma pusė knygos pasirodė plaukianti paviršiumi, įpusėjus tapo kur kas įdomiau, o pabaigiau skaityti su gniužulu gerklėje. Šioje knygoje yra gražių minčių apie gyvenimą, sunkumus, santykius ir praeities skaudulius. Gal tai nėra knyga keičianti gyvenimą, bet po jos norisi į viską žvelgti šiek tiek ramiau ir brandžiau.
Nugarėlė: Eleonora Daren nuo paauglystės tvirtai žinojo norinti studijuoti Oksfordo universitete, o po to siekti politikės karjeros. Svajonė ima pildytis gavus Rodso stipendiją, atvėrusią jai kelią į Oksfordą. Susiruošusi metams į Angliją, Ela netikėtai sulaukia pasiūlymo dirbti prezidentinėje kampanijoje Amerikoje. Sumani jauna moteris randa išeitį: studijuos ir tuo pat metu nuotoliniu būdu dirbs. Taip galės mėgautis galimybe, pasitaikančia tik kartą gyvenime, ir kartu neatsisakyti perspektyvaus darbo. Vis dėlto jau pačią pirmąją jos dieną Anglijoje sugadina nerūpestingas vairuotojas, vos nenutrenkęs Elos. Po valandėlės jų keliai vėl susikerta, bet ir šis susitikimas nesibaigia maloniai.
Negana to, paaiškėja, kad pirmos dienos įspūdžius sugadinęs vyras yra Džeimis Davenportas – anglų literatūros dėstytojas, kurį Ela šiuos metus matys kone kasdien. Laikui bėgant charizmatiškas ir patrauklus vyras po truputį palenkia ją savo pusėn, o tai, kas iš pradžių teatrodė kaip nuotykis, perauga į stipresnius jausmus. Vis dėlto ne viskas rožėmis klota – Džeimio elgesys kelia Elai įtarimų. O kur dar nenumaldomai artėjanti metų Oksforde pabaiga, pažadinanti vis daugiau dvejonių: atsukti nugarą Džeimiui ir grįžti į Ameriką ar, numojus ranka į tai, dėl ko taip ilgai dirbo, pasilikti ir palaikyti jį sunkių išbandymų metu.
Metai: 2019
Puslapių skaičius: 384
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 3 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *