Knygų apžvalgos

Jolita Herlyn „Svaigulys“

Aš sakau: Ši knyga iki manęs atkeliavo įdomiu keliu. Kuomet apžvelgiau vieną iš Jolitos Herlyn knygų, „Geismo spąstuose“ po kurio laiko su manimi susisiekė pati autorė, mes susirašėme keliomis žinutėmis apie kūrybą, literatūrą ir ji pasiūlė perskaityti būtent šią knygą. Taip ir padariau.
Man patiko šios knygos vizualinė išraiška, viršelio iliustracija subtili, šiuolaikiška ir tikrai – kai būsiu knygyne, nueisiu pačiupinėti kaip atrodo gyvai.
Šią knygą skaičiau kelionėje, kurioje vis keitėsi oro uostai, perbėgimai tarp lėktuvų, pakilimai ir nusileidimai, o tai simboliška, nes knygos veikėjai taip pat keliavo, laimės ieškodami įvairiuose pasaulio kraštuose.
Pagrindinė visos šios istorijos herojė Kamilė neapsisprendusi mergina, kuri mėtosi tarp šalių, vyrų, savo minčių. Momentais ji įžvalgi, kartais infantili, bet labiausiai neapsisprendusi. Pagrindinių veikėjų dvejonės, atsakymų paieškos būna istorijos ašimi, bet šį kartą man pasirodė daugokai tų dramų. Man norėjosi brandos, užtikrintumo, o kuo labiau skaičiau, tuo labiau norėjau papurtyt tą Kamilę. Kaip bebūtų tai, kad nelikau abejinga, parodo, kad autorė sugeba išlaikyti dėmesį, sudominti.
Ši knyga išskirtina įvairių veikėjų charakterių ryškumu. Labai dažnai būna skaitant panašaus žanro knygas, kad dominuojantis charakteris yra centras, o visi kiti veikėjai kaip aplinkybės, tačiau šioje istorijoje atsispindi kiekvieno veikėjo priešistorė, patirtis ir tai užpildo siužeto liniją be spragų. Man labai patiko šioje knygoje tetulė Marija, kurios įžvalgos ir požiūris yra atsakymas į daugelį gyvenimiškų klausimų, norėčiau tokią charizmatišką tetulę turėti pašonėje. Nepaisant to, kad man svetima pasirodė nuolat neapsisprendusi pagrindinė veikėja, visa istorija yra spalvinga, dinamiška, gal kiek nuspėjama, bet nuobodu tikrai nėra.
Tai knyga apie savęs pažinimą, apsisprendimus ir atsakomybę už savo gyvenimą.
Knygos nugarėlė sako: Tolimų kraštų egzotikos prisotintas, jausmingas, intriguojantis pasakojimas apie savęs ir gyvenimo prasmės paieškas. Tai trečias Jolitos Herlyn romanas. Jo herojė Kamilė patiria neįtikėtinų nuotykių Brazilijoje ir Peru. Tačiau tikrosios aistros jos laukia grįžusios į Klaipėdą. Aprašydama ajahuaskos ceremoniją pas Peru šamanus, autorė rėmėsi autentiška sūnaus Karlo patirtimi.
Svaigulys tave gali užklupti bet kur. Apsvaigstama nuo gyvenimo džiaugsmo, meilės, lianų vyno ar LSD. Vieta – tik dekoracija mūsų sielos virsmui. Aistrų spektakliams vienodai tinka ir tolimas Rio paplūdimys, ir Klaipėdos senamiestis.
Kamilė apsigyvena pas ekscentriškąją tetulę Mariją Rio de Žaneire. Po nuotykių Brazilijoje ir ajahuaskos ceremonijos su lianų vynu Peru džiunglėse moteris jaučiasi pasisotinusi egzotiškų kraštų gyvenimo. Ji grįžta į Lietuvą ieškodama ramybės, bet gimtajame mieste Klaipėdoje įtraukia aistrų sūkurys ir priverčia dar kartą perkainoti vertybes. Ar pavyks Kamilei rasti tai, ko ji ieško?
Metai: 2015
Puslapių skaičius: 240
Knyga: elektroninė
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *