Knygų apžvalgos

Joël Dicker „Baltimorės knyga“

Tai vienas šviežiausių pirkinių mano knygų lentynoje, nors pati knyga anokia naujiena, bet tam tikra prasme tokia man ji buvo. Šio autoriaus negirdėjau, kai visi skaitė ir žavėjosi jo pirmąja knyga „Visa tiesa apie Hario Kveberto bylą“ aš skaičiau ir veikiau kažką kito, todėl gana atidžiai google bandžiau įsitikinti ar nepakiš man kojos pirmos knygos neperskaitymas, ar nebus čia tęsinys ir panašūs reikalai. Vienintelė sąsaja tarp šių knygų yra pasakotojas Markusas, bet tai nėra esminė detalė, todėl drąsiai galima abi knygas vertinti kaip atskiras ir nesilaikyti eiliškumo.
Knygoje yra net trys siužeto linijos. Visą istoriją apie savo šeimą mums papasakoja Markusas iš dabarties pozicijos, iš praeities šlovingųjų giminės laikų ir 2004 metų, kai šeimą sukrečia drama. Aš kažkiek linkusi baidytis tokių persipiniusių siužetų, nes dažniausiai imu pasimetinėti, tenka puslapiais grįžti atgal, sekti datas, tačiau ši kartą, tikrai tie siužetai nesipainiojo. Persipynę, bet labai aiškiai atskirti struktūriškai.
Tai – šeimos istorija. Markusas gyveno Montklere su savo tėvais taupų gyvenimą, tačiau tėvo brolis Solas su žmona Anita ir sūnumis Baltimorėje galėjo sau leisti tokį gyvenimą, apie, kurį Markusas galėjo tik pasvajoti. Maloniai priimtas į dėdės šeimą vaikystėje daug laiko leido su savo pusbroliais, mėgavosi materialiai aprūpintu ir priveligijuoto gyvenimo tarpsniais, kūrė ateities planus ir laukė gražios ateities. Bėgant laikui ir bręstant Markusas ėmė jausti bei suvokti, kad po blizgančia išore slypi daug praeities nuoskaudų, šeimos paslapčių, jog be galo daug kas buvo nutylėta. Nuo pat pirmųjų puslapių yra minima šeimos drama, kuri atkleidžiama palaipsniui ir galutinai tik pačioje pabaigoje, tačiau skaitant nesijautė dirbtino įtampos kėlimo, o tiesiog artėjimas prie kažko svarbaus ir reikšmingo, bet labai natūraliai.
Aš negalėjau atsitraukti nuo šios knygos, man tiek stilistiškai, struktūriškai, tiek turinio prasme buvo labai įdomu skaityti, apie šeimos santykius, pakilimus, konfliktus, vieningumą bei nuoskaudas. Likimo vingiai ir pasirinkimai išbalansuoja, tai kas visada buvo stabilu, tačiau gilinantis vis labiau aiškėja, kad šeimos pamatai aižėjo jau seniai. Draugystės su pavydo prieskoniu, painiojimasis tarp materialių ir moralinių vertybių, geradarystės ir ego konfliktai, tai situacijos, kurios palietė Goldmanų šeimą.
Labai džiaugiuosi, kad ši knyga pakliuvo į mano rankas. Prasminga ir įdomi knyga visiems santykių ir asmenybių narpliojimo fanams!
Nugarėlė:„Baltimorės knygoje“ susipina trys siužeto sluoksniai. Pirmajame pasakojama apie laimingą, didelių problemų netemdomą giminės praeitį. Antrajame mozaikiškai dėliojami 2004-aisiais įvykusios dramos gabalėliai. O trečiajame – dabarties – iš perspektyvos žvelgiama į painią ir paslaptimis apipintą praeitį. Detalė po detalės prieš Markuso Goldmano akis skleidžiasi tikroji, nepadailinta giminės istorija…
Metai: 2017
Puslapių skaičius: 480
Knyga: nuosava
Vertinimas: 5/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 3 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *