Knygų apžvalgos

Jodi Picoult „Tobulas paveikslas“

Toliau deduosi pliusiukus ties perskaitytomis Jodi Picoult knygomis, kažkaip susimąsčiau, kad ar jos ankstyvoji man tampa tokia nelabai, ar tiesiog kinta skonis ir nieko čia nepadarysi. Kažkada buvo laikas kai jos knygos būdavo pramušančios neskaitymo dienas, bet šį kartą sukėlė jas, o kas keisčiausia – nemanau, kad ši knyga kažkokia jau labai bloga būtų.
Istorija prasideda apie atmintį praradusią Kesę, kuriai padeda indėnų kilmės policininkas Vilas. Po kelių dienų apsireiškia Kesės vyras, žavus aktorius Aleksas. Jųdviejų gyvenimas prabangus, apipintas šlove, dėmesiu, tačiau moterį lanko abejonės ar išties viskas taip nuostabu, kaip atrodo iš šalies. Po truputį grįžtanti atmintis atveria kokie siaubingi bei sudėtingi jos ir Alekso santykiai. Taip pat nuošalyje nelieka ir Vilas, kuris kovoja su savo demonais, sudėtinga praeitimi ir galų gale bando suvokti savo identitetą. Knygoje taip pat atkreiptas dėmesys apie indėnų uždarą gyvenimo būdą, požiūrį, vertybes ir tai visam pasakojimui suteikė išskirtinumo.
Man ši knyga vietomis buvo labai išsitęsusi, atrodo skaitai ir nieko nevyksta. Ypač pradžia, kaip ir turėtų būt įdomu, bet nelabai. Patiko skaityti tą dalį kuomet buvo aprašomi Alekso ir Kesės santykiai, jų gyvenimas užgesus Holivudo prožektoriams, o pabaiga nepasakyčiau, kad išvertė iš koto. Dažniausiai Jodi Picoult nustebina, bet šį kartą nebuvo wow momento, nors ir nesitikėjau tokios baigties. Taip pat ir pagrindinė veikėja man tokia skysta pasirodė, bet gal čia toks užmanymas, aukos metamorfozė.
Ši knyga, man – stiprus vidurys. Nesikeikiu skaičius, bet ir neįstrigo širdin.
Nugarėlė: Atrodė, jie turi viską. Žymi antropologė Kesė Baret ir vienas geriausių Holivudo aktorių, moterų numylėtinis Aleksas Riversas susitinka filmavimo aikštelėje Afrikoje. Jie dalijasi vaikystės istorijomis, kelia šampano taures už ateitį ir per vestuves Tanzanijoje paskelbia pasauliui mylintys vienas kitą. Tačiau grįžus į Kaliforniją tobulos santuokos paveikslas ima keistis. Kesė ir Aleksas įsisuka į nuo visų slepiamą skausmo, neigimo ir pažadų ratą, supamą prabangaus spindesio…
Plėšoma baimės ir to, ką ji laiko meile, Kesė turi atsakyti į klausimus, su kuriais niekada nemanė susidursianti: gal viską mesti ir išeiti? bet gal turėtų likti? tik kaip?
Metai: 2009
Puslapių skaičius: 392
Knyga: nuosava
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *