Knygų apžvalgos

Jodi Picoult „Nykstantys pavidalai“

Aš sakau: Pastaruosius metus sąmoningai susilaikiau nuo J.Picoult nors labai ją mėgstu, tiesiog reikėjo pertraukos, bei kitų autorių tam, jog galėčiau naujai pažvelgti į jos knygas, nebeieškoti panašumų ir nepradėti burbuliuoti, kad vėl viskas kartojasi.
Kažkiek pasiilgus, šiek tiek primiršus jos stilių visai skaniai suskaičiau ir šią knygą. Kadangi anotacija yra labai paslaptinga tai ir aš nesiplėtosiu siužeto klausimais, esmė šios knygos tapatybės krizė, kilmė, atleidimas. Jodi P. kaip visada kvestionuoja vertybes ir kelia moralinius klausimus apie poelgių teisingumą.
Manęs ši knyga nesužavėjo, nes pati problema, man nepasirodė kažkokia labai dramatiška. Taip, autorė mėgsta paskutiniam puslapyje sumaišyti kortas ir palikti skaitytoją tokį šiek tiek išsižiojusį, ši knyga nėra išimtis. Kuomet būna rašoma apie išties svarbius globaliai dalykus tokius kaip rasizmas, donorystė, genocidas ir pan. skaitosi rimčiau, o šį kartą pateikta vienos šeimos istorija, tos dramos gal šiek tiek pritemptos. Knyga nėra bloga, bet lyginant su kitomis knygomis tikrai nebus mano favoritė.
Knygos nugarėlė sako: Delija Hopkins gyvena ramiai ir laimingai. Užaugusi su našliu tėvu, dabar pati turi dukterį, gražuolį sužadėtinį ir pėdsekę kalę, kurios padedama ieško dingusių žmonių. Tačiau vieną dieną į jos namų duris pasibeldžia policininkas ir atskleidžia paslaptį, kuri apverčia aukštyn kojomis jos įprastą gyvenimą. Vestuvėms besiruošiančią Deliją staiga užgriūva praeities įvykiai, apie kuriuos ji nieko nežinojo. Apstulbusi ir visiškai sumišusi, Delija stengiasi išsiaiškinti tiesą, nors taip elgdamasi kelia pavojų ir savo, ir žmonių, kuriuos myli, gyvenimams.
Kas nutinka sužinojus, kad nesi tas, kas manei esąs? Kai žmonės, kuriuos mylėjai ir kuriais pasitikėjai, staiga pasikeičia tiesiog tavo akyse? Kai išsipildęs slapčiausias troškimas sugriauna tavo įprastą pasaulį ir išmuša pagrindą iš po kojų?
Metai: 2008
Puslapių skaičius: 488
Knyga: nuosava
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *