Knygų apžvalgos

Jodi Picoult „Kuprotojo banginio dainos“

Aš sakau: Tokiais lietingais šeštadieniais telieka skaityti arba aprašinėti knygas. Tie, kas yra panarstę mano blog’ą, matė, kad aš perskaičiau ne vieną, ne dvi ir ne penkias Picoult knygas. Patinka man ji, bet pastaruoju metu aprimau su jos knygomis. Galiu išskirti „Atpildą“, „Mano sesers globėją“ „Kelią namo“, kaip TAS knygas, kurios buvo paveikios, kitos mažiau įspūdingos, bet neblogos. „Kuprotojo banginio dainos“ patiko mažiausiai. Tai pirmoji autorės knyga ir kai yra su kuo palyginti tai įspūdžio nepalieka.
Siužetas apie sudėtingą šeimos laiką, kai moteris palieka savo vyrą, keliauja su dukra daug mąsto, daug prisimena ir analizuoja. Kas man patinka tai istorijos ir atsiminimai iš skirtingų veikėjų pozicijos, nes tai labai realu, nes kiekvienas mes net tą pačią situaciją matom ir jaučiam skirtingai, todėl man įdomiai skaitosi knyga, kai autoriai savo veikėjams leidžia būti gyviems, skirtingiems, nenupiešia griežtų jų portretų, neskirsto į gerus ir blogus. Minusai tame, kad autorė užbėginėja įvykiams už akių ir atskleidžia kaip baigsis situacijos taip nepaliekant intrigos, o kai nelieka intrigos tai ir nesipuoliau kiekvieną laisvą akimirką skaityti, o gan ilgai nešiojausi knygą iš vieno kambario į kitą. Buvo ir daugiau kabliukų, pavyzdžiui pagrindinės veikėjos dukra penkiolikmetė šimtąkart įžvalgesnė už savo motiną, nieko prieš neturiu dėl protingų paauglių, bet nelabai protinga jos motina, kuri pasiduoda emocijoms, kaprizinga, nebuvo man artima ir vietomis jau tikrai erzino.
Tie, kas Jodi Picoult neblogai pažįsta, tai verta paskaityti ir šią knygą, vien tam, kad suprasti kaip kinta autorės kūryba, tačiau aš tikrai nerekomenduoju pažintį pradėti šia knyga.
Knygos nugarėlė sako: Daug metų Džeinė Džons gyveno savo vyro Oliverio, garsaus okeanografo, šešėlyje – rūpinosi namais ir augino jųdviejų dukrą Rebeką. Tačiau kartą, kai Oliveris paskelbia, kad negalės kartu švęsti Rebekos penkiolikto gimtadienio, Džeinė nebesuvaldo ilgai slopinto nusivylimo ir tūžmingai užsipuola vyrą. Įsiutusi ant vyro ir išsigandusi savo pačios pykčio protrūkio, ji su dukra palieka namus ir išvažiuoja į kitą Amerikos pakrantę ieškoti prieglobsčio obelyne pas brolį. Oliveris, įgudęs sekti kuprotuosius banginius milžiniškuose vandenynuose, vejasi žmoną per visą žemyną. Ir pagaliau obelyne visi vėl susitinka…
Šioje kelionėje yrančios šeimos nariai gauna progą naujai įvertinti ir suvokti savo gyvenimą, giminystės ryšius, vienas kitą ir galbūt sulipdyti tai, kas buvo pradėję byrėti. Ar jiems pavyks pasinaudoti šia proga?
Istorija, papasakota penkiais balsais, apie meilę, draugystę ir šeimą. Vyras, žmona ir vaikas kerta žemyną, ieškodami gyvenimo šeimoje prasmės.
Metai: 2010 (1992)
Puslapių skaičius: 368
Knyga: nuosava
Vertinimas: 2/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(1)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *