Ne kartą esu skaičiusi knygas apie gyvenimą per senų žmonių perspektyvas, tos istorijos buvo stiprios, veikėjai charizmatiški, todėl kai pamačiau jog šios knygos autorė psichiatrė realiai dirbusi su pagyvenusiais žmonėmis, net neabejojau, kad bus įžvalgi knyga.
Bet nebuvo. Knygos siužetas apie senelių namus, Florensės (Flo) ir Elsės draugystę. Flo parkrinta savo kambaryje ir laukdama kol kas nors ją suras, prisimena praeitį, išbandymus, kuriuos turėjo atlaikyti judviejų draugystė. Būdama aštuoniasdešimt ketverių jaučia, kad jos protas pavargęs, atmintis linkusi apgauti todėl senelių namuose išvydusi Ronį, kurį stengėsi visą gyvenimą pamiršti, ne juokais išsigąsta. Ar tai išties yra tas pats žmogus, kuris mirė prieš šešiasdešimt metų?.
Tolimesniuose puslapiuose istorija plėtojama, kas nutiko praeityje, apie ką svajojo Florensija ir ką jai pavyko gauti iš šio gyvenimo. Daug dėmesio buvo skirta senelių namų gyvenimo peripetijoms, bet man kažkaip viskas skaitėsi pro šoną. Daug ką galima buvo nuspėti, šalutiniai veikėjai buvo neįdomūs.
Buvo gražių minčių apie gyvenimą ir gyvenimo prasmes, bet mano lūkesčiai buvo didesni. Skaičiau knygą, bet vis laukiau kol ji mane įtrauks, pabaigoje kiek įdomiau tapo, bet stebuklo nebuvo.
Metai: 2019
Puslapių skaičius:376
Knyga: nuosava
Vertinimas: 2/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu