Knygų apžvalgos

Jill Santopolo „Šviesa, kurios netekome“

Pastaruoju metu skaitau daugiau nei keliu knygų į savo tinklaraštį, apleidusi mane rašymo mūza. Kai pagalvoju gal ir visai gerai knygą vertinti ilgesnėje laiko perspektyvoje, kai atmintyje lieka esmė, o ne pirminis įspūdis. Buvę ne kartą, kai perskaitau knygą, parašau pozityvią ir teigiamą apžvalgą, o po kurio laiko pamačius, nelabai pamenu kodėl tiek gyriau, nes mintimis visai negrįždavau prie istorijos, o ir pati knyga pasimiršdavo.
Ši knyga apie meilę. Apie dviejų žmonių jausmus, kurių jie negalėjo suvaldyti. Liucijai ir Gabrieliui buvo lemta susitikti 2001 rugsėjo 11. Du nepažįstamieji tvirtai laikydami vienas kitą išgyvena tragediją ir pasaulį keičiančią nežinią. Nuo tos dienos jie būna tai kartu, tai atskirai. Norėdami išbalansuoti tarp vienas kitam jausmų ir troškimo įgyvendinti svajones jie priversti vienas kitą paleisti. Gabrieliui Niujorko ir įprasto gyvenimo su mylimąja neužtenka, jis nori tapti karo fotografu ir turi išvykti į Vidurio Rytus, Liucijos karjera Niujorke. Suprasdami, kad negali atsisakyti gyvenimo planų, jie turi atsisakyti buvimo kartu, suteikiant vienas kitam laisvę, kad ir kaip skausminga būtų vienas kitą paleisti, gyventi su nuoskauda dėl prarastų galimybių, taip pat ne išeitis. Kurdami naujus gyvenimus vienas be kito jie susitinka ir vėl atsisveikina ilgiems metams. Tai meilė ir aistra, kuri tapo šešėliu. Nuogąstavimai, kas būtų, jei būtų, persekioja abiejų jų gyvenimus.
Man labai patiko knyga. Džiaugiausi, kad jai galėjau skirti visą dieną, tai per tą dieną ir perskaičiau. Veikėjų portretai labai realūs, o pati istorija apie tai, kad gyvenimas nebūna tobulas, o kartais gerų sprendimų nėra. Pasakojimas apie praeityje įstrigusios žmones, kuriems gyventi dabartyje tampa nepakeliamai sunku. Po šios knygos tiesiog norisi gyventi čia ir dabar iš visų jėgų.
Kas man kliuvo, tai, kaip ir dažniausiai tokių istorijų pabaigos. Jos man dažnai atrodo hiperbolizuotos. Faktas, kad knyga turi baigtis kažkaip, bet dažnai tai nušoka nuo realybės ir visa ta istorija tampa jau tokia labai „romaninė“. Skaitant atsiliepimus daugumai bomba buvo pabaiga, o man labiau užsifiksavo per eilę metų kintantis pirmosios meilės santykis ir būtent tai geriausiai atvaizduota – santykiai, kuomet žmonės negali būti nei kartu, nei atskirai dėka savo pažiūrų, patirčių ir įsipareigojimų, bei kaip jie naviguoja per gyvenimus su tais jausmais.
Metai:2017
Puslapių skaičius: 312
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *