Knygų apžvalgos

Jennifer Senior „Tėvystės paradoksai. Kaip vaikai keičia tėvų gyvenimus“

Laikas nuo laiko į rankas pasiimu knygas tėvystės/motinystės tema, kaip ir su knygomis žadančiomis turtingą, laimingą gyvenimą – nežadu persistengti, nes saikas ir suvokimas ko iš tų knygų norisi yra esminis reikalas. Sakyčiau absoliuti šios srities knygų yra nukreiptos į vaikų auklėjimą, psichologiją, bet mažokai yra apie tėvų savijautą, o kaip žinoma žuvis pūna nuo galvos, tai gi nelabai galima tikėtis iš vaikų kažko labai įmantraus, jei tėvai skęsta savo gyvenime.
Šioje knygoje kalbama apie tėvus ir nėra patarimų kaip užauginti mažąjį genijų. Autorė labai nuosekliai aprašo įvairius gyvenimo periodus, pradedama nuo to, koks gyvenimas yra be vaikų ir kaip jį pakeičia vaikai, ir svarbiausia kodėl, kokia įtaka padaroma santuokai. Labai daug skirta dėmesio vaikų evoliucijai visuomenėje, kaip nuo pigios darbo jėgos jie tapo tais, į kuriuos yra investuojama. Aptariamas paauglystės periodas, pateikiami įvairūs svetimų gyvenimų pavyzdžiai, konsultacijų ištraukos. Labai platus skyrius apie šiuolaikinį vaikų ugdymą, perfekcionizmo skatinimą ir kas už to slypi.
Man ši informacija buvo įdomi, nes kartais atrodo, kad norint suteikti vaikui viskas kas geriausia, tėvai nesuteikia to, kas būtiniausia ir nuo pat mažumės vaikai yra tarsi lenktynių žirgai reprezentuojantys savo tėvus. Autorė labai neblogai paaiškina iš kur kyla šie lūkesčiai, kam jie naudingi.
Kad ir kokios šios temos būtų įdomios, vien jų savaime nepakanka, nes reikia kažkokios razinkos, kad būtų įdomu skaityti. Man tos razinkos pritrūko. Labai daug citatų, tyrimų medžiagos ir jų rezultatų, nors visa tai suteikia tekstui svarumo, bet nejučia imi skaityti kaip vadovėlį. Man norėjosi artimesnio santykio su skaitytoju, kažkaip jaust, kad autorė norėtų prasibrautų iki skaitytojo vidinių išgyvenimų auginant ar planuojant turėti vaikų. Pabaigą skaičiau jau visiškai kaip kokį studijų laikų konspektą.
Nieko prieš neturiu prieš vadovėlius, tyrimų ir autorių nuomonių palyginimus, bet negalėčiau pasakyti, kad skaičiau šią knygą su dideliu žavėsiu ir susidomėjimu, nepaisant kad pačios temos yra be galo įdomios.
Nugarėlė: Apdovanojimais įvertinta žurnalistė Jennifer Senior drąsiai ieško atsakymų į klausimą, kaip vaikai paveikia įvairias savo tėvų gyvenimo sritis ir pačias asmenybes: jų santuoką, darbą, įpročius, hobius, draugystės ryšius ar savęs vertinimą. Autorė paliečia iki skausmo tėvams pažįstamus išgyvenimus ir rūpesčius visais vaikų amžiaus tarpsniais. Tik tapus tėvais ima nuolat tiksėti nerimo bomba, juk pastarieji 50 metų visiškai pakeitė dabartinių mamų ir tėčių vaidmenis, o jų pareigos tapo kur kas sudėtingesnės ir visiškai neaiškios.
Jennifer Senior stebi, ką reiškia būti tėvais, ir atskleidžia, kiek daug naujos prasmės ir tikslo gyvenimui suteikia vaikai.
Metai: 2015
Puslapių skaičius: 336
Knyga: nuosava
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 3 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *