Knygų apžvalgos

Jean Shinoda Bolen „Kiekviena moteris – deivė“

Aš sakau: Pamenu, kad dėl šios knygos buvo šioks toks bumas. Žymesni žmonės facebook‘e dalinosi, kad gavo dovanų šią knygą ir aš susidomėjau, ką jie čia skaityt žada ( nors gal tik nusifotografuoja, bet ok tarkim skaito).
Tiems, kas mėgsta psichologinę literatūrą – ši knyga kaip tik, nes kvepia tikrąja psichologija. Pastebiu, kad pseudo psichologines knygeles žadančias greitus rezultatus finansų, ar meilės srityje supainioja su normaliomis psichologinėmis knygomis. Ši knyga gal nėra skirta psichologų psichologams, bet skaitant tikrai reiks susikaupti, nedalyvauti kitose veiklose, nes be susikaupimo skaitymas tiesiog neįmanomas. Knyga parašyta gan subtiliu, į mokslinį panašiu stiliumi, be jokių literatūrinių viražų, kažkokių provokacinių klausimų, kas dažnai būna tose kitose „psichologinėse“ knygose.
Esmė ta, kad autorė remiasi archetipais – graikų deivėmis. Remdamasi mitais ir analizuodama deives, joms priskiria šiuolaikinę moterų elgseną. Aptaria santykių kūrimą, santuokos modelius, vaikų auklėjimą ir norą jų susilaukti, darbinių veiklų pasirinkimą ir panašiai. Skaitant nuolat reikia analizuoti ir save, susivokti kuri deivė dominuoja, kas artima, kas svetima. Man pati idėja patiko, tačiau kritiškai save įvertinti sunku, todėl asmeninės apčiuopiamos naudos daug neapturėjau. Tik supratau, kad po šios knygos kažkaip prasiplėtė tolerancija kitų moterų atžvilgiu. Jei nesuprantu kitos moters, tiesiog pagalvoju, kad ją valdo kitos deivės nei mane, todėl ji elgiasi kitaip, turi skirtingus prioritetus.
Knygos autorė baigusi mokslus, ne tik „gyvenimo universitetą“ praėjus, kalba ne tik iš savo gyvenimo patirties ką matė ir ką girdėjo, o atlikus didelę analizę,
konsultavus klientus, todėl tikrai jaučiasi, kad skaitai kažką arčiau tikros psichologijos.
Analogiškų motyvų knyga yra ir apie vyrus „Kiekvienas vyras – dievas“.
Nors knyga ir nesiskaito labai lengvai, esi priverstas savy surasti bei atpažinti ne tik pozityvius dalykus, bet taip pat, ir ydas, tačiau jei prie širdies savianalizė, ši knyga verta dėmesio.
Knygos nugarėlė sako: Jean Shinoda Bolen, remdamasi mitinių graikų deivių įvaizdžiais, kviečia: sužinoti, kaip kasdienius poelgius ir savijautą veikia galingos pasąmonės jėgos, lemiančios esminius moterų skirtumus, atpažinti, kokių vienos ar kitos deivės savybių galime savyje atrasti skirtingais gyvenimo etapais, suvokti, kurias savo savybes puoselėti, kurias įveikti, išsiaiškinti, kokie Jūsų santykiai su mylimaisiais, vaikais, tėvais ir kitomis moterimis, atrasti, kaip pasinaudoti savo vidinėmis galiomis.
Metai: 2016
Puslapių skaičius: 448
Knyga: elektroninė
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

 

Patinka(2)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *