Knygų apžvalgos

Jazmine McCoy „Kaip atsisakyti sauskelnių: tualeto įgūdžių mokymo(si) vadovas pirmagimio tėvams“

Jei man kas nors prieš kokius penkerius metus būtų pasakęs, kad apžvelgsiu tokio pobūdžio knygas – būčiau pasukiojus pirštą ir skaniai pasijuokus. Gyvenimas tuo ir smagus, kad laikas nuo laiko padarai tą, ko sakai tikrai nedarysi. Suprantu, kad šios knygos aktualumas yra nišinis, tai kam įdomu, važiuojam toliau!.
Ilgą laiką maniau, kad vaikas atsisakys sauskelnių kažkaip natūraliai, eigoje, bet po truputį vis labiau linkstu, kad šis procesas nėra jau toks savalaikis. Faktas, kad vieną dieną visi kažkaip jų atsisako (nebent sveikatos bėdos ir pan.), bet kartu tam ruoštis reikia ir tėvams, ir vaikui, nes tai didelis pokytis, o ši knyga suteikia informaciją kaip vaiką ruošti šiam pasikeitimui, nuteikia tėvus, kad prireiks kantrybės, supažindina su fiziologija, bei pateikia metodą – trijų dienų sistemą, per kurią anot autorės, vaikas atsisako sauskelnių. Atrodo stebuklas.
Man iš esmės patiko knyga, nes perskaičiusi sužinojau, kokie ženklai ir elgsena rodo, kad vaikas pasiruošęs pereiti nuo sauskelnių į kitą etapą, kaip turi dienotvarkė kisti. Knygos autorė nuolat pamini, kad šis procesas nėra labai paprastas, nes būna regresijos, vaikų pasipriešinimas, todėl šiuo etapu gali lankyti šioks toks nusivylimas, irzlumas ir tėvus, nes ne viskas būtinai pasiseks greitai, tačiau kartu nuteikia ir pozityviai, kad vieną dieną viskas pavyks.
Pati metodika trijų dienų kuomet vaikas tiesiog lieka be sauskelnių man kelia šiokių tokių klausimų, nes kaip žinia vaikai labai skirtingi savo suvokimu, kalba, prieštaravimu pokyčiams, todėl toks tarsi universalus žingsnis pritaikomas visiems, man yra abejotinas. Žinau atveju kaip viskas gavosi puikiai, girdėjau variantų, kad nelabai pavyko, todėl svarbu visa šią informaciją adaptuoti sau ir savo vaikui.
Aš iš šios knygos gavau nemažai naudingos informacijos apie tai, kurie dalykai yra normalūs vaikų fiziologijoje, o kada reiktų pasižiūrėti atidžiau. Nemanau, kad seksiu šia knyga aklai, bet tam tikrus pasiruošimo žingsnius ir dienotvarkės korekcijas įvedžiau, o kaip bus toliau laikas ir vaikas parodys.
Metai: 2021
Puslapių skaičius:176
Knyga: skolinta
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(1)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *