Knygų apžvalgos

Isabelle Filliozat „Viską išbandžiau. Priešgyniavimas, ašaros ir įniršio priepuoliai. Kaip ramiai išlaukti 1-5 metų laikotarpį“

Šią knygą įsigijau dar tuomet kai laukiausi. Jautė matyt mano širdis, jog vaiką auginti ne tik gėlytės ir drugeliai. Ilgą laikė garbingai knyga laukė savo eilės ir atėjo tą diena, kai vaiko emocijos pradėjo sproginėti, tikri amerikietiški kalneliai. Viskas aplink tapo tik labai gerai (šypsenos ir kvatojimai) arba labai blogai (irzlumas, verksmai). Atrodo vieną dieną nugyvenam sklandžiai, o kita – emocinė vargo vakarienė.
Labai daug pagyrų mačiau šiai knygai, net gi pažadų, kad po šios knygos viskas tarps kur kas lengviau. Perskaičiau. Ar tapo?. Gal stebuklo ir neįvyko, bet kai kurie dalykai pasidarė tiesio aiškesni, o kai tampa aišku, tai mažiau ir streso.
Knyga segmentuota pagal vaikų amžių, kas konkrečiu laiku darosi vaiko galvoje, kaip jis mato aplinką, kaip ją suvokia, kaip dirba jų smegenys, ką daryti ir kaip elgtis tėvams. Man patiko, kad viskas aiškiai, paprastai ir glaustai, bet aprašomi standartai, bendra tendencija, todėl aš nesu tikra ar tėvai susiduriantys su didesnėmis nei įprasta problemomis ras sau atsakymus. Gana standartiškas požiūris į vaiko raidą, todėl visai gerai žinoti, tam, kad tikėtis adekvačių dalykų iš vaiko pagal jo galimybes. Knyga iliustruota piešiniais, kaip ir turėtų būti smagus, tekstą pagyvinantis dalykėlis, bet manęs kažkaip nesužavėjo.
Didžioji informacijos dalis buvo jau girdėta iš anksčiau, bet labai patiko įžvalgos apie šiandienos vaikus, apie savo vaiko amžių perskaičiau patarimą, kad vaikui skiriamos užduotys jį labai gerai mobilizuoja ir kai jau emocijos ima kaisti einam kažką veikti, labai konkrečiai kur ką dėlioti, arba valgant rikiuoja šaukštus ir kol kas tai padeda būti nors kažkiek balanse.
Šioje knygoje radau sau naudingų patarimų, bet ar galėčiau sakyti, jog tai numeris vienas literatūroje tėvams?. Būčiau atsargi su tuo, bet kaip bebūtų knyga verta dėmesio ir ypač turėtų patikti tiems, kurie neturi daug laiko knygoms, bet nori konkrečios ir aiškios informacijos.
Metai: 2017
Puslapių skaičius: 172
Knyga: nuosava
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *