Knygų apžvalgos

Indrė Plėštytė-Būtienė „Kodėl vaikai serga ir kaip mes galime jiems padėti“

Šios knygos autorę aš seku Instagrame. Jos story labai informatyvūs, jų daug ir ta informacija labai naudinga, tačiau auginant vaiką tiesiog pristingu laiko juos normaliai išžiūrėti, todėl labai labai apsidžiaugiau, kad atsirado knyga. Galėsiu sau ramiai skaityti ir turėti po ranka.
Kažkaip prieš imantis šios knygos nusiteikiau, kad autorė kalbės apie vyresnio amžiaus vaikus, nes manoji dar tik artėja prie keturių mėnesių, tačiau klydau. Knygoje rašoma apie neštumą ir naujagimius, gimdymo būdus ir kokia tai įtaką turi vaikų sveikatai ir imunitetui. Manau šios knygos atidėti vėlyvesniems laikams visiškai nereikia, nes ji gali būti naudinga ir aktuali nuo pat neštumo.
Išskirčiau, kad pagrindinis fokusas yra vaikų imuniteto aptarimui – kaip jis formuojasi, kaip veikia, kas jį sutrikdo, bei kaip galima jam padėti. Man labai patiko logiškas ir tikslus, bei gana sudėtingas paaiškinimas kaip veikia imuninė sistema, kaip ji formuojasi, kodėl vaikai dažnai serga. Autorė nuima uždangą, kad yra ko ne stebuklingi papildai, būdai, vitaminai, kurie ims ir padarys tą imunitetą nepalaužiamą, jog tai individualu, ir kas tinka vienam vaikui absoliučiai netiks kitam. Aš iš tiesų pritariu kultiniam pasakymui – visos ligos nuo nervų, todėl man itin patiko medikės įžvalgos, kaip vaiko patiriamas stresas, nerimas, gyvenimo būdo pasikeitimas veikia susirgimus ir dažnai šias ligas pagydo tiesiog didesnis dėmesys vaikui. Taip pat paliestos temos apie alergijas, vakcinaciją, atliekamų tyrimų svarbą ir kada juos reikia atlikti, bei daug kitų įdomių ir naudingų dalykų.
Kadangi man vaikų sirgimo tema yra labai aktuali, nes auginant vaiką kyla dažnai klausimų liečiančių sveikatą, norėjosi daugiau praktiškesnių patarimų, kokius prietaisus pasirinkti, kaip atlikti tam tikras procedūras, bet suprantama, kad visko surašyti neįmanoma. Taip jau yra, kad temos apie vaikų sveikata yra amžinos ir gausios klausimais.
Man ši knyga buvo labai naudinga, nes pagrįsta moksline informacija, tyrimais, o ne memuarais, daug vietų garsiai paskaitydavau ir vyrui. Norisi šią knygą turėti savo knygų lentynoje, nes jaučiu, kad reikalui esant tikrai atsiversiu.
Nugarėlė: Kiekvieną dieną, konsultuodama vaikus ir jų tėvus, išgirstu gausybę klausimų ir prašymų patarti. Kaip sustiprinti vaiko imunitetą? Kodėl vieni vaikai serga dažnai, o kiti – tik kartą per metus? Kaip atsiranda lėtinės ligos ir kaip padėti vaikams, kad jų imuninė sistema vystytųsi tinkamai? Imuniteto formavimąsi galima palyginti su nuolatiniu, be pertraukų ar atostogų vykstančiu ir vis tobulėjančiu mokymosi bei namų darbų tikrinimo procesu.
Metai: 2020
Puslapių skaičius: 256
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *