Knygų apžvalgos

Hibo Wardere „Sužalota“

Aš sakau: Į savo skaitymo racioną laikas nuo laiko įsitraukiu knygas apie trečiojo pasaulio šalių moterų gyvenimą ir likimus. Kartais atrodo ką gi aš ten naujo išskaitysiu, tačiau šios knygos turtina.
Ši knyga autobiografinė. Grubiai tariant galima ją padalinti į dvi dalis: vaikystė/ sužalojimai/gyvenimas Somalyje ir gyvenimas Anglijoje. Hibo Wardere gimė Somalyje, ten jai buvo sužaloti lytiniai organai. Autorė aprašo viską labai atvirai, tiek pačią procedūrą, tiek jausmus, pakitusius santykius su motina. Šis žalojimas Somalyje yra ilgametė tradicija, kuri nekvestionuojama, moterys nors ir kentėdamos tai laiko garbės reikalu. Priešingai nei įprasta Hibo suvokia visą įvykusį baisumą, taip pat ir tai kas jos laukia ateityje, todėl susiklosčius galimybėms išvyksta į Angliją. Priešingai nei jos tautietės ji neslepia šios patirties, užsiima švietėjiška veikla, ko pasekoje yra atstumiama bendruomenės.
Šioje knygoje nėra kažkokios intrigos, kulminacijos, tokios istorijoms to visai nereikia. Ši knyga talpina savyje labai daug: supažindina su tradicijų pavojingumu, sulaužytais likimais, atskleidžia vieno žmogaus kovą su ilgametėmis tradicijomis. Manau pati esmė knygos perduoti žinutę, kad tokie žalojimai vyksta ne kažkur toli, o net toje pačioje Anglijoje įsikūrusiosiose somaliečių bei kitų tautybių žmonių bendruomenėse.
Man kažkaip įdomiau ir paveikiau skaitėsi pradžia – gyvenimas Somalyje. Pati skaitydama norėjau ir pykti ant Hibo, ir gailėti.
Manau, kad knyga yra tikrai gera ir verta jai skiriamo laiko!
Knygos nugarėlė sako: „Sužalota“ – skaudžiai atviras Hibo Wardere pasakojimas apie mūsų laikais gyvuojančius viduramžių papročius, mergaičių, net kūdikių apipjaustymą, kurį dažnas suprantame kaip kultūros tradiciją, o ne kaip smurtą prieš vaikus.
Metai: 2017
Puslapių skaičius: 256
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *