Knygų apžvalgos

Heather Gudenkauf „Kalbanti tyla“

kalbanti-tylaVertinimas: 3/5 ( Vertinimo skalė: 1 – šlamštas, kurio net perdovanoti negalima 2 – pakenčiama, skaityti nuobodoka 3 – vidutiniška, paskaitai ir pamiršti 4 – gera knyga, galima rekomenduoti 5 – puiku, bravo, knyga, kurios nepamirši)
Aš sakau: Pradėjau skaityti su didele viltim, kad negalėsiu sustoti, nes bus labai labai įdomu. Visų pirma mano didžioji klaida buvo tai, kad naiviai tikėjausi detektyvo. Čia tikrai ne detektyvas, geriausiu atveju romanas su detektyvo prieskoniais. Nors atrodo iš karto einama prie esmės ir dingsta dvi mergaitės, bet po dingimo labiau narpliojami kas ką myli ar mylėjo klausimai. Šiaip aš mėgstu ryžtingus žmones, o kai skaitau ir matau, kad knygos veikėjai nėra ryžtingi tai kažkaip imu nervintis. Mane erzino nuolat apgailestaujanti ir savęs begailinti moteriškė, kuri gyvena su alkoholiku, duodančiu reguliariai į kailį jai ir jos vaikams, o ji tik gaili ir gaili savęs. Dar buvo toks vienas ala detektyvas – nedetektyvas, kuris vis neapsisprendžia ką jis myli ir ko jis nori. Tai vat tokia apgailestavimų knyga, tik jau antroj pusėj prasidėjo rimtesni tyrimai, kaip ten tos mergaitės dingo. Pabaiga nėra nusaldintai džiugi ir tai gerai.
Aš manau, kad parašyti gerą detektyvą yra žiauriai sudėtinga, kiek visokių siužeto detalių, kaip rašyti taip, kad įdomu skaitytojui būtų, turbūt kur kas lengviau parašyti romaną su detektyvo prieskoniais, nes gi visi mėgsta kriminalus ir tai yra geras ėjimas palaikyti intrigai.
Jei norisi romano apie meiles ir nemeiles, praeities negandas ir miglotą ateitį – skaityti galima, bet jeigu norisi detektyvo, tai patarčiau rinktis kažką kito.
Oficiali versija: Tai nutiko vieną rugpjūčio rytą ramiame Gluosnių upės miestelyje. Mirguliuojančiai aušros šviesai persmelkus drėgną Ajovos orą, dvi šeimos nubudusios pasigedo mažų mergaičių – septynmetės Kali ir jos geriausios draugės Petros. Kali Klark dėl ankstyvoje vaikystėje patirto sukrėtimo jau treji metai nekalba. Jos mamai Antonijai pernelyg dažnai tekdavo ginti savo vaikus nuo girtaujančio vyro pykčio protrūkių. Ar stengdamasi išsaugoti santuoką ji nebus įstūmusi į pražūtį Kali? Tą patį rytą dingsta ir kaimynų dukra Petra Gregor – Kali sielos dvynė, jos „balsas“. Gal tai tik sutapimas? Ieškoti mergaičių imasi buvęs Antonijos mylimasis, miestelio šerifo pavaduotojas Luisas. Bet netgi jis turi ką slėpti. Dvi šeimas suvienija nežinia – kas nutiko jų vaikams? Atsakymas slypi nutylėtose paslaptyse.
Knyga: nuosava
Puslapių skaičius: 320

Patinka(2)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *