Knygų apžvalgos

Haruki Murakami „Vyrai be moterų“

Aš sakau: Sakoma, kad gyveni kol būna pirmų kartų, tai, man dar liko daug ką patirti ir pažinti. Taip, tai pirma Murakamio knyga mano rankose. Vis planuodavau paskaityti kažką, betvis darbai, reikalai, kiti autoriai, kitos knygos ir kiti pasirinkimai. Skaitydama kitų nuomones apie šį autorių vis galvodavau, kad jis be galo painus, o aš nesu didelė mėgėja mindfucking‘o, nes mėgstu aiškumą tiek gyvenime, tiek knygose. Man patinka sukrečiančios, gilios istorijos, kurios priverčia pamąstyti, bet ne tie variantai, kur kiekvienas skaitantis vis kitaip supranta pabaigą ar dar kokie interpretacijų labirintai.
Šią knygą sudaro skirtingos istorijos kuomet vyrai lieka be moterų. Skyrybos, mirtys, gyvenimas, visa tai verčia vyrus pajusti vienatvės skonį. Pamąstyti yra apie ką, painterpretuoti ir perleisti per save taip pat. Apie tai, kad būdami su kitu žmogumi mes galime jo visai nepažinoti, apie tai, kad jei myli turi paleisti, apie kilnumą, pasiaukojimą.
Aš nepasakyčiau, kad ši knyga buvo kažkas kas mane sužavėjo be galo, bet skaičiau nedūsaudama. Ateity manau dar skaitysiu šio autoriaus ne vieną knygą.
Knygos nugarėlė sako: Naujas Haruki Murakami apsakymų rinkinys po devynerių metų. Pasakojimai dar gilesni, dar aštresni, pranokstantys pranašystes.
Šią knygą sudaro šešios tarpusavy susipynusios istorijos:
„Drive my Car“. Teatro aktorius Kafuku pasisamdo asmeninę vairuotoją Misaki. Pamažu jis pradeda kalbėtis su ja ramybės neduodančiu klausimu – kodėl jo mirusiai žmonai reikėjo kitų vyrų.
„Yesterday“. Tokijuje gimęs ir užaugęs Kitaru kalba tobulu Kansajo dialektu. Savo bendraamžiui jis pasiūlo keistus „kultūros mainus“. Praeina 16 metų…
„Nepriklausomas organas“. Individualistas medicinos daktaras Tokajus paaukodamas savo gyvybę įgyja tai, ko anksčiau niekada neturėjo.
„Šecherezada“. Tarsi negyvenamoje saloje „name“ įkalintas Habara mėgaujasi užburiančiomis istorijomis, kurias kaskart po sekso jam pasakoja „ryšininkė“.
„Kino“. Žmonos išduotas Kino meta darbą ir atidaro barą. Vieną dieną jis pradeda gauti keistus ženklus.
„Vyrai be moterų“. Vidurnaktį suskamba telefonas – buvusios mylimosios vyras praneša liūdną žinią.
Metai: 2015
Puslapių skaičius: 220
Knyga: paskolinta
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *