Knygų apžvalgos

Hannah Kent „Paskutinės apeigos“

Aš sakau: Ši knyga pateko į mano rankas dėl nenormaliai daug puikių atsiliepimų iš visų pusių. Dažniausiai stebėdama diskusijas apie knygas matau kažkokį pasiskirstymą nuomonių ir atsiliepimų, bet šį kartą viskas į vienus vartus – super knyga. Kartais tokie turbo geri atsiliepimai knygai padaro meškos paslaugą, kai jau imdamas į rankas tikiesi stebuklo. Tokia buvau ir aš.
Siužetas apie moterį, kuri nuteista mirties bausme ir jos gyvenimą nuo bausmės paskelbimo iki įvykdymo. Atskleidžiama, jos praeitis, šeimos istorija, siužetas vystosi ir prakalbama apie nusikaltimą ir jo detales. Manau skaitant kiekvienas atras sau artimą temą, kuri palies. Aš susimąsčiau apie tai, kaip lengvai gali būti žmogus nuteistas aplinkinių, kaip greitai įvertintas ir pasmerkiamas. Labai patiko pagrindinės veikėjos charakteris, sugebėjimas nepulti teisintis, aiškintis, savitvarda. Pabaiga jautri ir sukelianti šiurpuliukus. Man labai patiko knyga.
Tai viena tų knygų, kuri atsiskleidžia užvertus paskutinį puslapį ir pajutus visą tą istorijos stiprumą. Dar vienas dalykas, dėl ko, aš šią knygą taip gerai vertinu, tai dėl to, kad nieko panašaus nesu skaičius. Mane labai vargina tie siužetai, kurie atrodo jau kažkur girdėti, matyti, o tai visai kitoks kontekstas nei dauguma romanų.
Knyga buvo parašyta remiantis tikra istorija, tikrais žmonėmis ir jų gyvenimais.
Aš prisidedu prie visų tų skaitytojų, kuriems ši knyga ypatinga. Ši kartą ir aš varau su banda!
Knygos nugarėlė sako: Ji buvo apkaltinta mylimojo žmogžudyste ir pasmerkta mirti. Viskas, kas jai liko – tai nepaprasta gyvenimo istorija, nepanaši nei į vieno iš mūsų.
Viename 1829–ųjų Islandijos šiaurės slėnyje religinga šeima į namus įpareigojama priimti nuteistąją Agnes Magnusdotir ir padėti jai pasiruošti mirties bausmei. Tačiau žudikę, daugelio laikomą beprote ir pasileidėle, užjausti sunku. Namuose įsivyrauja verianti tyla, retkarčiais perskrodžiama pranašiško kranklių klyksmo.
Atšiaurų Islandijos kraštovaizdį keičiant metų laikams, Agnes prakalbina dvasininkas Totis. Moteris pamažu atskleidžia savo ilgesio, meilės ir išdavysčių kupiną istoriją. Slėnio gyventojams kyla vis daugiau aitrių abejonių: ar Agnes tikrai galėjo nužudyti tą, kurį besąlygiškai mylėjo? Kas ji yra iš tiesų – nusidėjėlė ar neteisingai apkaltintoji?
Metai: 2016
Puslapių skaičius: 366
Knyga: nuosava
Vertinimas: 5/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(2)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *