Knygų apžvalgos

Glennon Doyle „Nesutramdyta“

Šią knygą gavau dovanų iš leidyklos, jei atvirai, buvau jos anonsavimą pražiūrėjusi, bet kadangi su „Baltomis lankomis“ bendrauju jau ne vienerius metus, jie mano skonį literatūrai pažįsta gana gerai. Knygos anotacija nuteikė, kad pasakojimas bus apie savęs paiešką, supratimą ir išsilaisvinimą iš primestų lūkesčių.
Man šios temos labai artimos, nes tai vienu, tai kitu gyvenimo etapu padarau sprendimų, kurie kertasi su mano prigimtimi, todėl manau labai svarbu išgirsti save pasaulio triukšme.
Tai autobiografinė knyga. Glenonė nuo pat mažumės turėjo aiškias ribas, kas gyvenime teisinga, kaip kas turi atrodyti ir vykti, tačiau sukūrusi gyvenimą pagal teisingas instrukcijas nesijautė laiminga. Nuo pat mažumės jautųsi, kad gyvena primestą gyvenimą, tik po sukrečiančių patirčių atranda drąsos keisti savo gyvenimą, atsisakyti, kas ne jai skirta. Patyrusi valgymo sutrikimus, depresiją, polinkį svaigintis ir įkritusi į gyvenimo tamsą Glenonė gauna šansą iš viso to išbristi. Pažintis su futbolo karjerą baigusia Ebe tampa lemtinga. Užgimę jausmai priverčia Glenonę pasirinkti tarp asmeninės laimės ir visuomenės idėjos apie teisingą gyvenimą.
Tai istorija apie klaidas, neviltį, ėjimą bedugne ir lašą šviesos. Autorė ne tik atskleidžia savo homoseksualumą ir kelią kaip ji save priėmė, bet ir kitus skaudžius išgyvenimus – priklausomybes, psichologinės sveikatos bėdas, sudėtingus santykius šeimoje. Labai daug skirta dėmesio analizei apie visuomenės lūkesčius, kokie jie gali būti dviprasmiški ir žiaurūs.
Knyga tiek autobiografinė, tiek ir su populiariosios psichologijos motyvais, bet man jie čia visai gerai suderėjo. Gal vietomis ir buvo kur pavartyti akis, bet tikrai įsimintina knyga apie tai koks įvairus gyvenimas gali būti, kokia didelė kaina gyventi gyvenimą prieš savo prigimtį. Man knyga išties patiko savo drąsa, kritika visuomenės standartams, bet kartu tai yra ir įkvėpimas nebijoti gyventi.
Metai: 2021
Puslapių skaičius: 320
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *