Knygų apžvalgos

Gintarė Davainienė „Svajonę paversk tikrove“

Aš sakau: Suskaičiau savo kalėdinę dovaną. Tokias knygas aprašinėti yra sudėtinga, vien dėl to, kad vienareikšmiškai sunku apibūdinti. Tarkim aprašinėji kokį meilės romaną ar detektyvą, na tai pasidalini įspūdžiais ar įsitraukus skaitei ir jau gali blogo skaitytojai daryti prielaidą verta skaityti ar ne, o tokio žanro knygų esmė yra naudingumas, o tai labai labai individualu, kas vienam raktas į laimę, kitam nepastebima smulkmė.
Aš net nežinau kodėl užsiprašiau šios knygos, atsitiktinai radau autorės paskaitas, tada pradėjau gūglint kas tai ir radau knygą, o tada pagalvojau, kad būtų įdomu paskaityt.
Pirmiausiai tai į akis kliuvo pavadinimas ir jei atvirai jis man nepatiko. Man žodis svajojimas yra tokia mergaitiška – princesiška terminija ir baisiai nekonkretu, taip pat nejaučiu simpatijos pavadinimams su liepiamąja nuosaka – pakeisk, nugalėk, patikėk ir panašių. Kalbant apie turinį tai pavadinimas jį atspindi, nes autorė perteikia sąmoningo svajojimo teoriją. Racionaliai kalbant tai yra metodai kaip valdyti protą, kaip matyti sprendimus. Logiškai galvojant tai siekiant savo tikslų ir tikint savim tai matosi daugiau galimybių ir būdų kaip tai gauti, nei pastoviai save plakant su „neįmanoma“ „man nepasiseks“ ir panašių nusiteikimų.
Arbakadabra sritis ir gi yra. Esmė, tokia, kad tinkamai norint, mūsų tie norai pildosi ir mums padeda visata. Autorė tikinti, gal jos Dievas skiriasi nuo katalikų piešiamo Dievulio, bet esmė panaši. Knyga moko dėkingumo, tikėti savo siekiais, atsirinkti ko mes iš tiesų norime, o ko norime bandos efektu.
Kuo tikėti ir kuo vadovautis gyvenime tai kiekvieno mūsų pasirinkimai. Nuo nepajudinamos logikos ir racionalumo iki karmos taškų rinkimo. Aš asmeniškai ieškau aukso vidurio, jei mano siekiams išsipildyti padeda visata – tebunie ir ačiū už tai, bet gi kiekvienam aišku, kad mes patys esam savo gyvenimo šeimininkai, savo požiūrio ir nusiteikimo, todėl savo gero gyvenimo neužkraukim nei vienam iš dievybių, nei visatai, nei artimiesiems.
Kaip ir minėjau iš tokių knygų kiekvienas sau gali pasiimt po kažkokią mintį, elgesio metodą ar inicijuoti gyvenimo pokytį. Jei stinga tikėjimo savo galimybėmis, norisi sulaukt pastiprinimo tai puiki knygą apie tai, ką mes galim nuveikti su savo gyvenimu.
Knygos nugarėlė sako: Svajojimo mokytoja tituluojama paskaitų ir seminarų lektorė bei organizatorė Gintarė Davainienė dalijasi asmenine patirtimi, atvirai pasakoja apie savo kelią pasveikimo ir svajonių išsipildymo link, moko perprasti savo minčių galią, išgirsti širdies balsą, ragina imtis MINČIŲ EKOLOGIJOS ir SVAJOTI SĄMONINGAI. Ko iš tiesų noriu? Ką tikrai sugebu? Kokia mano paskirtis šioje žemėje? Ar atsiskleidžiu kaip asmenybė? Ar esu laimingas šeimoje, ar veikla, kuria užsiimu, man teikia malonumą? Ar apskritai esu laimingas?
Metai: 2015
Puslapių skaičius: 366
Knyga: dovana
Vertinimas: 4/5
1 – šlamštas, kurio net perdovanoti negalima 2 – pakenčiama, skaityti nuobodoka 3 – vidutiniška, paskaitai ir pamiršti 4 – gera knyga, galima rekomenduoti 5 – puiku, bravo, knyga, kurios nepamirši.

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *