Knygų apžvalgos

Gabrielė Germanavičienė „Dėmesinga tėvystė“

Jau prieš keletą metų esu atradusi dėmesingumo sutelkimo praktikas, kurios leidžia valdyti savo mintis, emocijas, stresinėse situacijose susikaupti užuot blaškantis kaip vištai be galvos. Reguliarai dirbant su savo mintimis, emocijomis, gebėjimu būti čia ir dabar tai išties palengvina gyvenimą. Labai maloniai nustebau, kad atsirado knyga apie dėmesingumą auginant vaikus, nes šioje srityje yra išties nesunku pamesti savęs kontrolę ir įsisukti į emocinius viražus.
Autorė skaitytoją supažindina su dėmesingumo praktikomis ir meditacijomis, tačiau tai nėra itin išsamus aptarimas, todėl skaitytojui, kuris girdi apie šiuos dalykus pirmąkart gali pritrūkti informacijos, todėl iškart siūlau dar papildomai perskaityti knygų, straipsnių, galų gale išbandyti praktiškai, kad ir naudojant kokį nors apps‘ą. Remiantis mindfulness idėjomis ši knyga moko priimti kasdienybės stresines situacijas, į gyvenimą ir save žvelgti per geranoriškumą, priimti realybę, bei pateikia nemažai informacijos vaikų raidos klausimais – smegenų vystymosi, kodėl vaikai pirmiau reiškia emocijas, o tada tik pagalvoja ir kada galime iš jų tikėtis apgalvoto elgesio.
Skaitant man labai patiko fokusas į geranoriškumą, nes vargu ar nuolatos ėsdami save vidiniu kritiku, reguliariai pasilygindami su kitais ar turėdami galvose griežtą vaizdinį kaip kas turi būti, galime išauginti ramų ir savimi pasitikintį žmogų, kuris būtų adekvatus. Kaip ir įprasta dėmesingumo praktikose akcentuojama dėmesį kreipti į pozityvius aspektus, suklydus taisytis ir tobulėti savu tempu. Vieną vertus šioje knygoje nebuvo man sensacingai naujos informacijos, bet dėka šios knygos, savyje atradau priežastis dalykų, kurie man trukdo jaustis laisviau būnant mama.
Knyga man pasirodė logiška, nuosekli ir joje gausu pratimų, tačiau aš kaip ir įprasta dažniausiai skaitant tokio pobūdžio knygas, apie juos pasiskaitau, bet nevykdau, nes nesinori stabdyti skaitymo kas keletą puslapių, bet tiems, kas nusprendė imti jauti už ragų ir padirbėti iš peties su savimi – yra ką paveikti taip pat. Gan keistas pasirodė „parenting“ vertimas į „tėvavimą“, nes dar tokios sąvokos nebuvau girdėjusi. Buvo vartojama tiek „tėvystės“ apibrėžtis, tiek „tėvavimas“, pasigedau akcentų kuo tai skiriasi ir kodėl“ „tėvavimas“ negalėjo būti visiems aiškiu „tėvystės įgūdžių“ terminu.
Apibendrinus tai tėvams skirta knyga apie juos pačius, jų įpročius, minčių ir elgesio savikontrolę. Man tokios knygos patinka, nes jos skatina gilintis į save, savo vaikus, taip gerinant vieni kitų pažinimą ir supratimą.
Nugarėlė: Daugelis iš mūsų – jau patyrę tėčiai ir mamos – žinome, kaip reikėtų auginti vaikus, bet… taip nepavyksta. Kiti nedrąsiai žengiame pirmuosius žingsnius ir braunamės pro įvairių patarimų miškus. Paslaptis ta, kad viskas, ko reikia mūsų vaikams, yra mumyse, tereikia nurimti ir leisti savo gerumui, kantrybei ir meilei atsiskleisti.
Kaip tai padaryti, skaitykite šioje knygoje. Ne tik skaitykite, bet ir praktikuokite. Galit maloniai nustebti, naujai patyrę… raziną, savo kūną, buvimo čia ir dabar pojūtį, vaikus, sutuoktinį ir apskritai gyvenimą. Ramesnį, spalvingesnį, džiugesnį, prasmingesnį.
Knygos autorė, daugiau nei dvidešimt metų tėvystės patirtį turinti keturių vaikų mama, gydytoja psichiatrė, dėmesingo įsisąmoninimo tėvystėje mokytoja Gabrielė Germanavičienė itin profesionaliai, tačiau be galo nuoširdžiai, suprantamai ir gyvai dalijasi gausiomis, puikiai susistemintomis teorinėmis ir praktinėmis žiniomis, neabejotinai padėsiančiomis tapti geresniais tėvais ir laimingesniais žmonėmis.
„Būtent dėmesingumas gali padėti atskirti, kada vaiką reikia paleisti, o kada vėl priartėti. Ir kaip kiekvienąkart atkurti mylintį santykį. Nes tai vaiko augimui ne mažiau svarbu nei maistas, gėrimas ir drabužiai.“
Metai: 2020
Puslapių skaičius: 192
Knyga: nuosava
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *