Knygų apžvalgos

Gabri Rodenas „Močiutė, kuri apkeliavo pasaulį dviračiu“

Knygos storis turbūt nėra tas kriterijus, į kurį reiktų atsižvelgti renkantis knygą, bet mane jau ne kartą yra sužavėjusios mažos knygutės su didele prasme, todėl kai žiūrinėjau knygas iškart į akis krito ši nedidelė apimties knyga. Pasiskaičius plačiau, anotacija leido tikėtis gilios, gražios istorijos apie gyvenimo prasmes.
Donja Maru garbaus amžiaus močiutė iš Meksikos priemiesčio. Jos gyvenimas nuo pat pirmų dienų buvo sudėtingas, užaugo našlaičių namuose, vėliau klajojo gatvėmis, dirbo tarnaite, bet ir ponų namuose gyvenimas nebuvo lengvas. Maru susilaukė sūnaus Santjago, kuris nesirinko doro gyvenimo kelio. Vieną dieną, iš savo kaimynės, Donja Maru sulaukia žinios, kad Santjagas mirė ir kažkur yra jo sūnus, Donjos Maru, anūkas. Močiutė pasiėmusi dviratį iškeliauja ieškoti savo vienintelio giminaičio.
Klajodama ji sutinka įvairius žmones, pamato ženklus, vedančius link galutinio tikslo. Daug gyvenimiškų pokalbių, gražių minčių, ramybės ir išminties. Tai knyga, kuri nepulsuoja intriga, tempu, tačiau ją skaitant ramu ir gera. Tai knyga ne apie rezultatą, bet procesą. Apie ieškojimus, atradimus, lemtingas pažintis ir gyvenimo mozaiką.
Man knyga patiko, ne tiek, kad verstų iš koto, bet skaičiau su malonumu. Šiai knygai puikiai suveikė principas „mažiau yra daugiau“, be pompastikos, įmantrybių ir painiavos atskleisti koks gyvenimas gali būti sudėtingas, bet tuo pačiu ir žavintis savo paprastumu.
Metai: 2020
Puslapių skaičius: 144
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *