Knygų apžvalgos

Fredrik Bachman „Čia buvo Brita Marija“

Kažkaip šiai knygai jaučiau trauką. Gal kartais sunku ir paaiškinti – šeštas jausmas, nuojauta, vidinis skaitytojo pajautimas. Dažniausiai mano skaitomų knygų centre būna kokia trisdešimtmetė plius minus, ją kamuoja mūsų laikmečio bėdos – santykiai, meilės – nemeilės, savęs realizacijos klausimai, egzistencijos mįslės: ką čia veikiu ir kodėl čia esu. Šios knygos vis dažniau persimaino viena su kita, kol galų gale tampa labai įprastu skaitiniu, kai jau iš anksto nutuokiu kokio moralo laukti pabaigoje. Pastaruoju metu esu padarius atradimą, kad vis labiau patinka skaityti apie vyresnio amžiaus žmones, jų viso gyvenimo patirtį, būtį.
Britai Marijai kiek per šešiasdešimt, gyvenimas jos niekada nelepino. Patirtos netektys, klaidingi santykių pasirinkimai, ją suformavo kiek neurotišką (dėl tvarkos pamišusią), bet išsaugojusią didelę ir atlapą širdį. Britos Marijos bendravimas savotiškas, gal kiek per tiesmukas, bet būtent tai jai suteikė galimybę atvykti į Borgą ir įsilieti į vietos gyvenimą. Nors iš tiesų Borgas yra praktiškai miręs, griūvantys pastatai, užsidariusios įstaigos, apleisti vaikai ir ne vienas keistuolis aplink. Čia Brita Marija visiškai netikėtai tampa vaikų futbolo trenerė, per šią veiklą ji ima vis geriau pažinti Borgo gyventojus, sužino jų skaudžias gyvenimo istorijas ir palaipsniui tampa vis artimesnė su šia vieta ir žmonėmis. Kai skauda jiems skauda ir Britai Marijai.
Šioje knygoje labai daug gyvenimiškos patirties, sarkazmo ir jautrumo. Brita Marija savyje talpina be galo didelį nuoširdumą, atjautą, bet nėra ta, kuri lengvai pasiduoda. Patyrusi vyro neištikimybę, visa gyvenimą sekusi kitų svajonėmis, ji tiesiog moko skaitytoją gyvenimo džiaugsmo.
Mano nuojauta dėl šios knygos nebuvo klaidinga. Labai gyvenimiška istorija, kuri subalansuota trisdešimtmečiams, kad būnant šešiasdešimtmečiais tektų kuo mažiau gailėtis.
Nugarėlė: Palikusi savo neištikimą vyrą Kentą, Brita Marija apsistoja mažame Borgo miestelyje, kuriame žymiausi objektai yra picerija ir gėlių parduotuvė. Įsidarbinusi baigiančiame sugriūti vietos poilsio ir pramogų centre, moteris pamažu susipažįsta su naujaisiais savo kaimynais ir miestelio gyventojais, o čia netrūksta savų keistuolių, veltėdžių ir kitokių „tvarkos nemylinčių“ personažų. Žinoma, Brita Marija negali nutylėti jokių netvarkos apraiškų ir pamažu pasijunta įtraukta į audringą vietinių gyventojų kasdienybę. O didžiausias iššūkis jos laukia, kuomet moteris netikėtai pačiai sau tampa itin netalentingų vietinių vaikų futbolo komandos trenere.
Metai: 2019
Puslapių skaičius:312
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 3 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *