Knygų apžvalgos

Francesc Miralles „Vabi sabi, arba Romanas apie netobulumo grožį“

Ši knyga šmėžavo mano akyse ne vienerius metus ir nebuvo ta, kurią norėjosi griebti skaityti vos pamačius. Paskaitydavau anotaciją ir kartais atrodydavo, kad bus filosofiškai paini, kitu metu netraukdavo tos laimės paieškos, kurioms nuteikia oficiali anotacija. Na, bet išlaukus savo laiko,ši knyga atsirado mano rankose.
Istorija pasakojama apie Samulelį, kuriam išsimuša žemė po kojomis, kuomet jį palieka mergina, su kuria buvo praleista nemažai metų drauge. Samuelis gyvena darbas – namai principu, todėl gyvenimo draugė, buvo tai, kas į jo gyvenimą atnešdavo daugiau veiksmo ir gyvybės. Po išsiskyrimo netikėtai savo pašto dėžutėje radęs atviruką su užrašu vabi sabi ir paskatintas draugo, išvyksta į Japoniją, išsiaiškinti kas ir kodėl jam siuntė atvirukus.
Kaip ir įprasta tokio pobūdžio knygose tai parodyti priešpriešą tarp kasdieninio gyvenimo ir apsilankymo svetur. Samuelis sutinka įvairių žmonių, su jais vyksta pokalbiai apie gyvenimą, išgirsta sukrečiančių istorijų, todėl ir pats keičiasi.
Man taip pat patiko vabi sabi idėja – nuolatinė gamtos ir pasaulio kaita, suprasti, kad yra pradžios ir pabaigos, dėkingai priimti tai, kas suteikta ir atėjus laikui paleisti.
Šią knygą skaičiau per daug nespėliodama kaip čia bus pabaigoje, o tiesiog bėgau puslapiais ir stebėjau Samuelio gyvenimo istoriją.
Ši knyga idealiai tinka kai norisi lengvo, įžvalgaus pasakojimo, kuris nebūtų visiškai banalus.
Nugarėlė: Samuelis – užkietėjęs vienišius, po daugelio metų surado savo jaunystės meilę ir ryžosi pakeisti gyvenimą. Bet netikėtai atėjusi meilė pasibaigia – mylimoji Samuelį palieka. Gyvenimas darosi vis pilkesnis. Tačiau niūrią kasdienybę netikėtai sudrumsčia paslaptingas atvirukas. Iš jo draugiškai moja japoniška laimę nešanti katė, o kitoje pusėje užrašyti du žodžiai: vabi sabi. Japoniška sąvoka, aukštinanti visų daiktų netobulumą. Kas ir kodėl atsiuntė šį atviruką? Galbūt vabi sabi kaip tik ir yra tai, kas į Samuelio gyvenimą galėtų sugrąžinti prasmę ir džiaugsmą? Neįtikėtina, bet kuklusis Samuelis pasiryžta keliauti į Tekančios Saulės šalį ir surasti siuntėją. Jam svarbu ne tik suprasti, ką iš tiesų reiškia tie paslaptingieji žodžiai vabi sabi, bet ir rasti atsakymus į ramybės nebeduodančius klausimus.
Puslapių skaičius: 192
Knyga: nuosava
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 3 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(1)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *