Norit tikėkit, norit ne, bet knygos apie pasąmonės ir minčių valdymą, visatos dėsnius, įvykių traukos dėsnį, stygiaus ir gausos balansą yra labai dažnai gūglinamos, o mano kadaise, caro Riuriko laikais, skaityta R. Byrne knyga dar gausiai lankoma lyg šiol. Prisipažinsiu, tai šiek tiek netikėta, bet jau įpratau, kad ko ne kas savaitę toji knyga mirguliuoja prie puslapio top lankomiausių.
Šį kartą pasidalinsiu mintimis apie knygą iš tos pačios operos. Knyga kalba apie traukos dėsnį, kodėl į gyvenimą pritraukiam gerus ar blogus dalykus, kaip tai vyksta ir ką daryti, kad gyvenime gauti tai ko norisi, o ne šiaip bet ką. Toks požiūris nėra itin nauja sensacija, yra daugybė knygų šia tema, žmonės, kurie taiko šią metodiką kasdieniniame gyvenime ir tuo dalinasi, yra begalės mokymų paremtų traukos dėsnio idėja. Tai yra tam tikri žmogaus elgesio ir mąstymo dėsningumai, kurie galimai turi įtaką realiems įvykiams, bet laikyti to kažkokiomis super magijomis nemanau, kad reikia.
Pradėjus skaityti šią knygą pastebėjau pirmą negerą ženklą – pačių autorių euforiją savo knyga, kaip ji pakeis gyvenimą skaitytojui. Gal tik man taip nutikę, tačiau kiek esu skaičius knygų, kurių pradžia buvo pažadų kalnai ir savęs gyrimas – finale nieko gero. Gal čia tik man taip?. Nuostabu tikėti savo kūriniu, bet jau čia skaitytojai turėtų pasakyti kaip gi jiems pasirodo. Na, bet ne esmė.
Antras negeras ženklas buvo taip pat po autorių susižavėjimo savo knygą, sekė kažkoks mistinių potyrių aprašymas, kad apie traukos dėsnį jiems kužda iš anapus. Nu žodžiu. Kažkaip kitiems autoriams pakanka savo galvos tyrinėti minčių srauto, kalbos įtaką, bet šiems reikėjo pagalbos iš aukščiau. Pati knyga taip pat pateikta kaip klausimų – atsakymų rašinys. Aišku, kad atsakinėja tą aukštybių būtybė. Na, man tai čia toks marketinginis makaronas pasirodė.
Pats turinys visai neblogas, ganėtinai aiškiai aprašyti principai, ko vengti, į ką koncentruotis. Tiesa, kažkiek esu suabejojus vertimo tikslumu, bet čia jau detalės. Trumpai – tai visai geras turinys, pateiktas ne pačioje geriausioje formoje.
Jūsų valia tikėti ar ne minčių materializacija, traukos dėsniu, bet tiems, kam aktualu galbūt šioji knyga nėra tas pamatinis informacijos šaltinis, tačiau kaip visada – geriau vieną kartą pamatyti, nei tūkstantį kartų išgirsti.
Nugarėlė: Džeris ir Estera Hiksai nepaprastą Abraomo (Abraomu vardu pasivadino grupė Ne Fizinių būtybių) mokymą pradėjo skleisti 1986 metais. Paprasti, lengvai suprantami ir meilės persunkti žodžiai padeda mums geriau pažinti save ir galų gale prisiliesti prie savo Būties Šaltinio. Perskaitę šią knygą sužinosite nuostabaus amžinojo gyvenimo žaidimo taisykles, žaisdami patirsite nepaprastą jaudulį – kūrybiškai valdyti savo fizinę tikrovę.
Metai: 2010
Puslapių skaičius: 176
Knyga: nuosava
Vertinimas: 2/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu
Esthera ir Jerry Hicks „TRAUKOS DĖSNIS. Ką daryti, kad jis jums padėtų.“
Patinka(1)Nepatinka(1)