Knygų apžvalgos

Emily Giffin „Kur mūsų širdis“

E.Giffin man jau pažįstama autorė. Nėra pati mėgstamiausia, bet kažkodėl labai entuziastingai perskaitau jos knygas. Jose sudera smegenų per daug neapkraunantis siužetas su visai prasmingomis mintimis apie gyvenimą, meilę, santykius. Apie šią knygą nemačiau daug atsiliepimų, o tai, ką buvau radus, nebuvo itin liaupsinantys, matyt dėl to per daug ir nesiskubinau imtis šios knygos.
Mariana – trisdešimt šešerių niujorkietė, daranti puikią karjerą kino industrijoje, gyvenanti gražiame bute. Atrodo gyvenimas aiškus, sustyguotas, mylimasis šalia, belieka nusiteikti gražiai ateičiai ir džiaugtis gyvenimu, tačiau vieną dieną prie savo namų durų išvysta jauną merginą. Tą patį akimirksnį Mariana suvokia kas ši mergina, taip pat suvokdama kad nuo šios minutės viskas nebebus taip kaip buvo. Šis susitikimas iškelia daug praeities klausimų ir temų, kurios buvo paslėptos. Atsirado proga ir priežastys prisiminti praeitį, susitikti su tais žmonėmis, kuriems buvo užtrenktos durys, o į savo gyvenimą pažvelgti naujai. Tai knyga apie šeimos santykius, paauglystę, motinystę, apie skirtingus socialinius sluoksnius ir suvokimą – kas išties yra svarbiausia.
Kaip skaitėsi man ši knyga?. Gerai, kaip ir minėjus, E.Giffin knygos man iš tų lengvai besiskaitančių. Tiesiog ši knyga nenustebino visiškai. Neradau aš čia tų išmintingų dalykų, toks Hallmark filmas knygoje, nors paliestos temos manau tikrai leistų giliau pasikapstyti, bet toks visiškai gavosi amerikietiškas kūrinys. Nuo vidurio jau pradėjau suprasti kokia pabaiga laukia, o tokių pabaigų aš nemėgstu, todėl iki paskutinio sakinio tikėjausi, kad dar čia bus koks nors netikėtumas, naujas žvilgsnis, bet nebuvo. Apibendrinant tai pirma pusė knygos buvo įdomi, nes nebuvo aišku kaip čia viskas susidėlios galutinai, bet per anksti man asmeniškai pradėjo kvepėti aiškia pabaiga ir tada skaitymo malonumas pragaravo.
Nemanau, kad čia kažkokia bloga knyga, tiesiog per ne lyg klišinė. Nors ši autorė ir nėra iš tų giliai labai po sielą nardančių, bet ir nėra vien einanti paviršiumi. Kiekvienas mes renkamės ką ir kada skaityti, bet ši knyga man buvo labiau pliusas į perskaitytų knygų pusę, nei prasmingas skaitinys. Tikrai galėjo būti geriau.
Nugarėlė: Mariana Koldvel, trisdešimt šešerių metų televizijos prodiuserė, gyvena svajonių gyvenimą Niujorke. Mėgstamas darbas ir stulbinanti karjera, pasakiški santykiai – Mariana priverčia visus, net ir save, įtikėti, kad jos gyvenimas klojasi taip, kaip ji trokšta. Tačiau vieną vakarą ji išgirsta durų skambutį, o jas atidariusi išvysta… Kerbę Rouz, aštuoniolikmetę merginą su raktu į praeitį, kurią Mariana manė visiems laikams užrakinusi.
Tą akimirką, kai Kerbė išdygsta prie Marianos namų slenksčio, visas jos skrupulingai kurtas pasaulis sukrečiamas iki pamatų. Jos abi leidžiasi ieškoti to, ko dar trūksta jų gyvenime, ir kiekviena supranta, kad dažnai mūsų vieta – ten, kur mažiausiai tikimės. O tai, ką stengiamės užmiršti, širdis prisimena amžinai.
Metai: 2015
Puslapių skaičius: 424
Knyga: nuosava
Vertinimas: 2/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 3 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *