Knygų apžvalgos

Elina Hirvonen „Kai baigiasi laikas“

Aš sakau: Kai tik sužinojau apie šią knygą, perskaičiau anotaciją ir kitų skaitytojų apžvalgas, supratau, kad tiesiog mirštu kaip noriu paskaityti ir aš. Mėgstu istorijas apie sudėtingus tėvų ir vaikų santykius, keistas asmenybes, o čia dar įsipina terorizmas, kas padaro šią knyga itin aktualią dabarties kontekste.
Knyga prasideda, kuomet jaunas vaikinas nuo stogo paleidžia šūvius į nekaltus žmones. Autorė skaitytojui vis daugiau atskleidžia detalių apie žudiko asmenybę, jo šeimą. Mes esame įpratę per tokias nelaimes matyti aukas ir nukentėjusių nuostabias šeimas, o kaltininką regime kaip iš pat vaikystės žlugusį asmenį, kuris ilgainiui padaro, tai ką padaro. Ši knyga griauna įvaizdį, kad blogis kyla iš blogio, kartais jis kyla ir iš meilės. Ši knyga kelia diskusijas, atsiranda klausimas kodėl tvarkingoje ir mylinčioje šeimoje subręsta asmenybė, kuri vardan savos tiesos ryžtasi žudyti.?. Autorė dėliodama visumą skatina susimąstyti, jog socialiai ir išoriškai gražios šeimos savyje taip pat turi nuoskaudų, nevilties, nesupratimo ir ar tos problemos yra pakankamos priežastys, dėl kurių užaugo toks žmogus. Manau, kad kiekvienas, kuris skaitys turės savo versiją, kodėl taip nutiko. O galbūt ir žudikas yra auka?.
Manau, kad ši knyga neduos tiesių atsakymų, ji skatins mąstyti. Mane ši istorija skatino susivokti, kad niekada negali būti tikras, net už tuos kuriuos myli labiausiai.
Knygos nugarėlė sako: Helsinkis. Nuo namo stogo miesto centre jaunas vyras ima šaudyti į žmones. Miestas apimtas panikos, visi užgniaužę kvapą laukia, kol šaulys bus sustabdytas. Tačiau trys žmonės jaučia visai ką kita… Tėvai su didžiuliu skausmu stebi sūnaus veiksmus, kurių negali pakeisti. Apimta nevilties sesuo tragišką scenarijų seka iš kitos pasaulio pusės. Vienos dienos įvykiai kiekvieną šeimos narį privers pažvelgti į save ir atsakyti į sunkiausią klausimą: ką mylėdami jie padarė ne taip?
Atviroje ir bejėgiškumo kupinoje paprastos šeimos istorijoje atskleidžiami sudėtingi tėvų ir vaikų santykiai, keliami pamatiniai klausimai apie atsakomybę už vaikus ir už pasaulį, į kurį juos išleidžiame. Tai itin jautrus pasakojimas apie šiuolaikinius žmones, susiduriančius su didžiausiais šių dienų iššūkiais, kurių smaigalyje – esminės temos: besąlygiška meilė, atpildas ir mirtis.
Metai: 2018
Puslapių skaičius: 232
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(1)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *