Knygų apžvalgos

Elena Ferrante „Nuostabioji draugė“

Aš sakau: Aš labai mėgstu Italiją, bet kažkodėl knygose privengiu itališkų emocijų. Man kažkaip jos būna gerokai sutirštintos ir užlaužtos.
Taip susidėliojo aplinkybės, kad pradėjau skaityti šią knygų sagą apie dvi mergaites Lilą ir Eleną. Pirmoji knyga apima jų vaikystę ir dalį paauglystės. Visų pirma tai mane rimtai nuteikė veikėjų sąrašas, supratau kad jų bus daug. Na ir tikrai, skaitydama vis žvilgteldavau apie kokią šeimą kalba eina, bet įpusėjus knygą jau įkirtau plius minus kas su kuo.
Grožinės literatūros knygose dažniausiai būna koks nors įvykis, kuris kažką keičia, šioje knygoje galima sakyti kažkas vyksta, bet nevyksta. Tai istorija apie kasdienybės portretus. Apie augančias mergaites, kurios jaučia atsidavimą viena kitai, bet ir konkuruoja. Pasakojama apie skirtingas šeimas, vienos jų – pasiturinčios, kitos – skurstančios. Autorė rašo apie neramų Neapolį ir smurtą jame, pavojus, kivirčus ir bandymus surasti ramybę ir saugumą.
Lilos ir Elenos draugystė man pasirodė labai realistiška, nes taip gyvenime jau būna, kad tai tolstam, tai artėjam vieni prie kitų. Šioje draugystėje yra ir pavydo, ir konkurencijos, rūpesčio ir meilės. Elena Lilą laikė pranašesne, gražesne, protingesne, todėl nuolat lygindavo savo ir jos pasiekimus, gyvenimo aplinkybes. Lila turinti savyje paveikumo žavėdavo aplinkinius išmintimi, grožiu, komunikabilumu, drąsa, šalia jos Elena pasijusdavo lyg šešėlis. Gyvenimas nuolat banguodamas iškeldavo tai vieną jų, tai kitą, tačiau esant sunkiems laikams jos sugebėdavo ištiesti pagalbos ranką.
Kadangi tai keturių knygų saga, pirmoji užsibaigia paauglyst ir meilės reikalais.
Man tai istorija apie komplikuotą gyvenimą, paženklintu skurdu ir bandymais jame surasti vietą po saule.
Knygos nugarėlė sako: Geriausios draugės Elena ir Lila gyvena XX a. vidurio Italijoje, skurdžiame Neapolio priemiesčio kvartale. Augant ir bręstant joms tenka kovoti dėl išsilavinimo, padėties visuomenėje ir elementarios žmogiškos pagarbos. Mergaitės nuolat varžosi ir konkuruoja, susidraugauja ir vėl nutolsta, bet ta kova neužgožia stipraus tarpusavio ryšio, ypač palaikančio jas sunkiausiomis gyvenimo akimirkomis.
Metai: 2016
Puslapių skaičius: 320
Knyga: elektroninė
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(2)Nepatinka(1)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *