Knygų apžvalgos

Elena Ferrante „Naujoji pavardė“

Aš sakau: Na, ką, perskaičiau antrąją sagos dalį apie dviejų merginų Lilos ir Elenos draugystę.
Autorė labai nuosekliai dėlioja jų gyvenimus, nėra jokių laiko šuolių, o tai man patinka. Genialumas slypi paprastume, todėl skaitytojas gali mėgautis istorija, charakteriais, nesukant sau smegenų dėl siužeto sudėtingumo.
Ši knyga pasakoja apie merginų jaunystę, Lilos santuoką, Elenos norą ištrūkti iš Neapolio. Lilos santuoka kėlusį pavydą kitiems ir žadėjusį lengvą gyvenimą tampa emociškai sunki, Elena suprato, kad gali pabėgti iš Neapolio, bet nuo savęs nepabėgs.
Šioje dalyje mažiau koncentruojamasi į kitus veikėjus, mažiau pasakojama šeimų santykių peripetijos, o labiau gilinamasi į Lilos ir Elenos gyvenimą, aplinką. Galbūt kiek norėtųsi įvairesnių įvykių, bet skaičiau tikrai be nuobodulio.
Kažkur buvau užmačius atsiliepimą, kad šios knygos yra pliažo romanai…Na, teoriškai pliaže galima skaityti ką tik nori, bet man šios knygos leidžia susimąstyti apie tokius dalykus kaip: nuoširdumas draugystėje (man labai dažnai pasirodydavo, kad Elenos ir Lilos draugystėje jo mažoka), skurdo poveikis žmogaus pasitikėjimui savimi, tėvų – vaikų ryšys. Man tai pakankamai gilūs dalykai, kuriuos analizuoti ir įdomu, ir naudinga.
Įdomu skaitant, kad veikėjai tarsi seni pažįstami, užauga kartu, bet gyvenimai dėliojasi skirtingai. Vieni kuria ir myli, kiti kenčia ir griauna. Ši knyga labai realistiška. Man joje kiekvienas veikėjas toks tikras, savyje turintys tiek gėrio, tiek ydingų dalykų. Autorė labai meistriškai perkuria veikėjų savybes, su laiku kinta jų vertybės, nuostatos, man šios knygos labai patinka, todėl su susidomėjimų kimbu į kitą dalį.
PS: labai dažnai sulaukiu klausimų apie elektroninių knygų pasidalinimą, tai aš jas skaitau per „Milžino prenumeratą“ (programėlė) ir palaikau legalų knygų skaitymą 😉
Knygos nugarėlė sako: Lila ir Elena, jau šešiolikmetės, atsiduria akligatvyje. Lila ką tik ištekėjo, tačiau perėmusi vyro pavardę pasijuto praradusi save. Elena, draskoma noro neatsilikti nuo draugės ir išsiveržti iš kvartalo, kuriame vis labiau nepritampa, toliau pavyzdingai mokosi. „Naujoji pavardė“ – antras „Neapolietiškos sagos“ ciklo romanas, vedantis skaitytoją per jausmų ir dramų kupiną dviejų merginų jaunystę. Draugės nuolat varžosi, atitolsta, vėl suartėja. Prieš skaitytoją atsiveria sodriais potėpiais nutapytas karščiu ir pietietišku temperamentu alsuojančio Neapolio paveikslas.
Metai: 2017
Puslapių skaičius: 456
Knyga: elektroninė
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *