Knygų apžvalgos

Eckhart Tolle „Naujoji žemė“

Aš sakau: Šią knygą skaičiau tokiu gyvenimo periodu, kai vyko svarbūs atsiskaitymai, pasiruošimai ir nesinorėjo gilintis dar į svetimas peripetijas, todėl skaičiau knygą, kuri skatino domėtis savimi.
Norint gerai suprasti šią knygą reikia drąsos – sugebėjimo pažvelgti į save iš šalies ir noro pažinti savo ego. Knyga apie tai, kad mus valdo ego, dėka jo mes būnam tiek puolėjai ir norintys demonstruoti pranašumą, tiek užimantys aukos
vaidmenį. Ego mus verčia įsiskaudinti, pykti, jausti nuoskaudas.
Šioje knygoje yra filosofinio, mokslinio, ezoterinio pagrindimo. Kai kurios mintys ir idėjos gal būt skamba utopiškai, bet vėl gi kiekvienam „įmanoma ir neįmanoma“ yra skirtinga.
Apie šią knygą pirmą kartą perskaičiau kitoje knygoje, vėliau pamačiau rekomendacijas žinomų žmonių facebook‘e ir pasidarė smalsu.
Tai nėra tipinė knyga kaip kažką gauti: vyrą, darbą, pinigų ar dar kažką, tai yra
labiau apie atsisakymą, identifikavimą savo poreikių ir jausmų, kuriuos diktuoja
ego. Man patiko, žinoma buvo intarpų, kurie pasirodė tokie burtai, bet kiekvienam savo tiesa.
Prirašyti protingai ir daug nėra sudėtinga, bet bandant įgyvendinti tai praktikojepasimato, kad tai skambios frazės ir nieko daugiau. Skaitant šią knygą ir vėliau bandžiau identifikuoti ego, žvelgti į jausmus truputėlį per kitą prizmę, šiek tiek atsiribojant, ir pamačiau visai kitą vaizdą, kad užpavydėdavau, susinervindavau, kažko bijodavau, nes ego valdo, ir mane – aš tik žmogus. Pradėjau į daug ką reaguoti ramiau, pramačiau, baigiau mėtytis ir vėtytis, ir kreipti daugiau dėmesio į tai kas vyksta dabar, o ne galimus ateities scenarijus.
Aš nenoriu būti ta, kuri primygtinai bruka, rekomenduoja imtis šios knygos. Už
reklamą negaunu nei euro, nei rublio, nei dolerio, todėl marketinguot man nesinori visiškai. Aš tik noriu pasidalinti, kad yra tokia knyga ir ji man buvo naudinga. Nereikia jos skaityti su pasipriešinimu, noru diskutuot su autorium, nes autorius neįrodinėja, neprovokuoja, čia nėra koučinginių gudrybių. Jei atėjo gyvenimo momentas, kai atsibodo kaltint aplinką dėl kažko, o kyla minčių, kad čia aš pats gal kažkaip ne taip mąstau, matau ar reaguoju, tada tikrai gera mintis atsakymų paieškoti šiuose puslapiuose, tačiau jei vis tiek pirštai rodo į kitus, į valdžią, į dangų ir dievą, tai dar palaukit.

Knygos nugarėlė sako: Parašęs knygą „Šios akimirkos jėga“, Eckhartas Tolle milijonus žmonių įkvėpė siekti laisvės ir džiaugsmo, – dalykų, kurie randami šioje būties akimirkoje. „Naujojoje žemėje“ autorius išplėtojo savo idėją ir parodė, kaip įveikti ego valdomos sąmonės ribas. Tai yra ne tik esminė laimingo gyvenimo sąlyga, bet ir žingsnis, kurį žengę žmonės užbaigs pasaulyje vykstančius konfliktus ir nutrauks kančią.
Eckhartas Tolle aiškina, kaip mūsų prisirišimas prie ego sukuria disfunkciją, iš
kurios savo ruožtu kyla pyktis, pavydas ir kitos neigiamos būsenos, kurios žmogų daro nelaimingą. Skaitytojai galų gale pamatys, kaip atsibusti iš tokios būsenos su nauja sąmone ir pradėti gyventi tikrą pasitenkinimą teikiantį gyvenimą.
Metai: 2016
Puslapių skaičius: 197
Knyga: nuosava
Vertinimas: 5/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(6)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *