Knygų apžvalgos

Donatella Di Pietrantonio „Sugrąžintoji“

Aš nesibaidau didelių apimčių knygų, bet mane kažkaip nuo seno labai žavi kelių šimtų puslapių knygos. Labai dažnai tose trumpose
istorijose atrandu didelių ir brandžių dalykų. Šis kartas taip pat ne išimtis.
Istorija prasideda kai mergaitė išdygsta su lagaminu prie savo biologinės motinos durų ir sugrįžta į šeimą iš kurios dar būdama
visa maža išvyko. Gyvenusi gražų ir aprūpintą gyvenimą, ji įkrenta į daugiavaikės šeimos buitį, valgo ne be taip skaniai, miega ne be taip patogiai. Santykiai su broliais sudėtingi ir net keisti, reikia laiko pažinti naująją seserį Adrijaną ir tėvus, o svarbiausiai sudėti visus taškus ant i – dėl kokių priežasčių ji vėl atsidūrė ten, iš kur išvyko su visam. Jaučiamas pyktis maišosi su susitaikymu su tuo, kas esi iš tiesų, ilgesys buvusio nerūpestingo gyvenimo virsta į gebėjimą išgyventi ten, kur esi.
Skaitant šią knygą tik pačioje pabaigoje susivokiau kas kaip, nors siužetas visiškai nėra painus, bet tos moralinės dilemos atskleidžiamos pamažu. Keliolika metų auginus vaiką, vieną dieną jį grąžinti, tai juk nenutinka šiaip sau, todėl norisi labai didelės priežasties, tam, kad pateisinti ir suprasti tokius pasirinkimus, tačiau visos šios temos ašis – motinystė, o ji tik iš pirmo žvilgsnio gali būti paprasta.
Man knyga patiko tuo, kad nėra dirbtinai aštrinta istorija, o visas tragizmas slypi kasdienybės detalėse. Perskaičiau per porą atsivertimų, bet net ir praėjus keletui dienų, dar vis grįžtu mintimis prie to, kad galbūt, tai, kas pradžioje atrodė kaip nelaimė, vėliau gali pasirodyti kaip galimybė.
Nugarėlė: Mergaitė su lagaminu vienoje rankoje ir batų krepšiu kitoje yra priversta paskambinti į nepažįstamųjų duris. Jas, spiginančiomis akimis ir išsidraikiusiomis kasytėmis, atidaro… jos sesuo Adrijana, nors anksčiau juodvi niekada nebuvo susitikusios. Taip prasideda pasakojimas apie Sugrąžintąją, kuri vieną dieną neteko visko: patogių namų, geriausių draugių ir besąlygiškos tėvų meilės.
Metai: 2018
Puslapių skaičius: 208
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 3 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *