Knygų apžvalgos

Donatas Paulauskas „F* – žodis, kurio negalima minėti”

Aš sakau: Šios knygos aš visai neplanavau skaityti, perkant knygas, tetrūko kelių eurų iki krepšelio užpildymo, o kadangi vyko gera akcija ir ši knyga kainavo tuos kelis eurus, galvoju nu OK – perskaitysiu, apsišviesiu.
Knyga labai gera. Tikrai. Aš maniau, kad feminizmas man yra aiškus. Laikiausi minties, jog kadaise drąsios moterys atvargo, kad ir moterį laikytų žmogumi, o dabar nesidairant į trečią pasaulį ta moterų padėtis visai gera. Skaitant šią knygą nėra jokių isterijų, kad vyrai kažkoks blogis, pamokslų apie jokių kūno plaukų šalinimą ir kvailų klišių kurios lydi feminizmo sąvoka.
Ši knyga aprašo moterų judėjimus Lietuvoje ir pasaulyje, kaip kito moterų teisės, ko buvo pasiekta ir kas buvo paaukota. Svarbu suvokti, kad anksčiau tas nelygumas buvo labai matomas, dabar nors išoriškai vyrauja lygybė, bet lytis daug ką nulemia, labiausiai tai, ko iš mūsų tikisi aplinka ir tai, ką mes galime jai duoti. Iš moters visada yra tikimasi švelnumo, noro kurti namus, sėslumo, rūpesčio, iš vyro – jėgos, logikos, karjeros ambicijų. Ir viskas čia yra gerai, kai žmonės renkasi patys eiti šiuo keliu, bet retai, taip būna, nes jau nuo pat vaikystės vaikai atsiduria „melsvajame“ arba „rožiniame“ pasaulyje, su savom taisyklėm ir lūkesčiais. Moterų ir vyrų atlyginimų skirtumai, mažas procentas moterų aukščiausiuose verslo pozicijose, dar parodo, kad yra kur tobulėti bei verta perklausti kiek iš mūsų eina tikruoju savo keliu, o kiek dar vaikystėje sukurtoje iliuzijoje kaip turi gyventi moteris ir vyras. Knyga perkrato nuostatas, normas, į kai kuriuos dalykus pradėjau žvelgti šiek tiek kitaip.
Aš manau, kad ši knyga puikiai pasitarnautų tėvams, auklėjantiems vaikus ir pagalvotų kiek frazės „vyrai neverkia“, „mergaitės juk kruopščios, o tu…“, gali atimti savasties. Žiniasklaida visada feminizmą pateikinės kaip bepročių moteriškių isterikavimą, nes tai atkreipia dėmesį, kelia vaidus, generuoja klikus, o tikrasis feminizmas bus visada apie tai, kad ne lytis apsprendžia, kokius jausmus jausti, kokį darbą rinktis, ar kokios spalvos drabužius dėvėti. Po šios knygos man absurdiškai pradėjo skambėti tokios frazės kaip „moteriška moteris“ ar „vyriškas vyras“, jei ir Jūs norit šiek tiek panagrinėti lyties klišes visuomenėje – ši knyga kaip tik tam.

Knygos nugarėlė sako: Atrodo, kad apie feminizmą nuomonę turi visi, bet tik nedaugelis supranta, kas yra Feminizmas. Žiniasklaidoje dažniausiai piešiamas radikalios feministės portretas, tad kartais kalbant apie lygias žmonių teises žodį „feminizmas“ vartoti būna nejauku.
Donatas Paulauskas šioje knygoje „F* – žodis, kurio negalima minėti“ bando griauti apie šį judėjimą sklandančius mitus, pasitelkdamas tikras moterų istorijas ir lietuviškus pavyzdžius.
Metai: 2017
Puslapių skaičius:192
Knyga: nuosava
Vertinimas: 5/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(2)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *