Knygų apžvalgos

Donata Kontenienė „Septynetas“

septynetasAš sakau: Jaučiu man jau reikia stabdyti arklius su erotiniais romanais, bet vis juos skaitau norėdama turėti savo nuomonę, nes iš vienos pusės vis girdžiu kaip gerai, iš kitos, kad neverta, tai kaip gi čia yra iš tiesų?. Kitas dalykas, kad ir kaip užverstumėm akis – „ai tai dar vienas erotinis romanėlis“, tai spėkit kokių knygų paieškos atveda man skaitytojus? (tikrai ne D. Kajoko).
Erotiniai romanai turi tam tikras klišes – kažkokias vaikystės/gyvenimo traumas, kurios priverčia turėt neįprastus seksualinius įpročius, tada kaip tyčia ateina kokia mergelė ir sumaišo kortas, nugali „vidinius demonus“… Jau tie vidiniai demonai ir akių vartymai. Nepamenu ar esu skaičius erotinį romaną be šitų dalykų.
Ši knyga yra lietuviška svajonė, kaip pilka lietuviška pelė nuvažiuoja į užjūrį ir suranda aukso lobynus, milijonierių – milijardierių, jį pakeičia į normalų namų vyruką ir sau laimingai gyvena. Jis stebuklingai meilės vedinas bando keistis, o ji jam dar stebuklingiau yra atlaidi (panoms, narkotikams). Kai skaičiau, pagalvojau, apie jaunas merginas, kurios tokių istorijų prisiskaičiusios gali pradėt tikėt ir laukt panašių gyvenimo viražų…
Koks bebūtų mano kritinis – realistiškas požiūris, man knyga susiskaitė visai greitai. Viršelis nemeluoja, panašumo į penkiasdešimt atspalvių yra, bet iš kitos pusės ne kitokio žanro skaitytojai ir yra medžiojami. Knyga yra skaitoma, nes kiek esu mačius papuola į perkamumo top‘us, išleista antra dalis ir viskas su ja yra gerai, jei skaitai per daug neieškant prasmės. Žinoma, prasmės idėja iškelta, kad meilė išgelbėja iš tų vidinių demonų ir panašiai ( aš nelabai tikiu žmonių asmenybės pokyčiais). Ai, dar dėl antros dalies…Aš nesu tų knygų fanė, kurios nesibaigia, o mano suvokimu, autorė turėjo ypatingai gerą progą priartėti prie realybės, susukti istoriją taip, kad lietuviška pelė grįžta Lietuvon, sutinka tokį pat lietuvišką peliuką ir istorija užsibaigtų tikroviškai ir skaudokai, bet baigėsi kaip baigėsi ir nors neskaičiau antros dalies esu 99%, kad antra užsibaigs holivudišku happy end‘u. Jei atsiras, kas man pasakys šiuo klausimu, kad esu neteisi – turėsiu didesnę motyvaciją imtis antros dalies.
Visgi pabaigai, erotiniai romanai yra tam tikros stilistikos, aš gal būt jau esu persiskaičiusi šio žanro knygų, natūraliai juose esu pradėjus ieškoti to, ko jie turbūt net neteikia – realybės ir prasmingumo, o gal išaugau iš peleniško amžiaus arba nesu tokia atlaidi vyrams kaip šių romanų herojės, bet išties džiugu, kad lietuvių autoriai brenda iš melancholijos ir liūdesio liūno.
Knygos nugarėlė sako: Bėgdama nuo pilkos kasdienybės Gabrielė susigundo italės draugės pasiūlymu ir pasiryžta išmėginti laimę Londone – įsidarbina vertėja. Čia mergina patenka į įtakingo naftos magnato Antonio Barikelio namus. Gabrielė iš karto pajunta trauką žaviam milijonieriui. Antonio jaunystė nebuvo lengva, bet garbingo džentelmeno dėka jis tampa įtakingu ir klestinčiu verslininku. Tik turtai neatneša laimės. Antonis nuo aplinkinių slepia savo praeitį, kurią išduoda tik ant kūno esantys randai. Jis taip pat priklauso paslaptingam klubui „Septynetas“. Jame turtingiausi ir įtakingiausi vyrai tenkina savo aistras. Nuolat kamuojamas vidinių demonų, Antonis nebesitiki palengvėjimo, kol sesuo gudrumu jį priverčia pasiduoti avantiūrai ir priimti į savo namus jauną lietuvaitę. Tik ar tai gali išgelbėti vyrą? Ar galima užsimerkti prieš tamsiąją mylimo žmogaus pusę? Ar įmanoma išeiti iš klubo, kuriam prisiekiama priklausyti amžinai?
Metai: 2015
Puslapių skaičius: 592
Knyga: paskolinta
Vertinimas: 3/5
1 – šlamštas, kurio net perdovanoti negalima 2 – pakenčiama, skaityti nuobodoka 3 – vidutiniška, paskaitai ir pamiršti 4 – gera knyga, galima rekomenduoti 5 – puiku, bravo, knyga, kurios nepamirši.

Patinka(6)Nepatinka(3)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *