Knygų apžvalgos

DEVYNI

Prieš keletą dienų (ok savaičių) mano rašomam tinklaraščiui suėjo devyneri metai. Dabar turėtų būti eilutės kaip čia viskas išaugo, patobulėjo, kaip aš visko išmokau, suvokiau ir panašiai. Realiai tai nieko kažko neįvyko. Buvo didesnių pakilimų, susidomėjimo, buvo ramesnių periodų, draugysčių ir atitolimų su autoriais ir leidyklom.
Kartais galvoju, kad galiu knygas tiesiog skaityti be ataskaitų, bet tada prisimenu, kad yra skaitytojų, kuriems patinka mano apžvalgos, o man patinka su jais padiskutuoti, sulaukti rekomendacijų, arba tiesiog pamatyti kitokią nuomonę apie kurinį.
Dar viena priežastis – man šis tinklaraštis atlieka savidisciplinos treniruotės funkciją. Pasiginti į knygą platesniu kontekstu ją pateikiant auditorijai, reikia pirmiausiai atsisėsti prie kompiuterio, rasti tam laiko, sudėlioti mintis. Vienos apžvalgos pasirašo vienu ypu, su kitom tenka ilgiau pamedituoti ir paieškoti žodžių. Visa tai praverčia ir gyvenime, kai gauni užduotį, kuri lengvai nesidaro, atsisėdi ir darai kūdikio žingsneliais.
Daug ką reiškia ir laisvė. Buvimas savimi čia ir dabar. Kol didieji bookstagrameriai konkuruoja dėl leidyklų ir autorių dėmesio, įsižeidžia, kai koks nors literatūros eruditas iškritikuoja apžvalgą, veliasi į kovas, nes tai jiems svarbu – būti įvertintiems, gyventi tuo ir iš to, nes dažnai ir darbai tiesiogiai susiję su leidybos verslu. Aš tuo tarpu sklendžiu šalia, praktiškai nematoma ir jei koks piktesnis dėdė parašys, kad nesąmones skaitau ir rašau – manęs tai nei kiek neužgaus ir tam tikra prasme jis bus teisus, nes aš nepretenduoju į literatūros kritikės kėdę. Ir čia tik mini hobis po darbų. Ne kiekvienas hobis turi išaugti į darbą. Nes su darbu ateina ir įsiapreigojimas.
Bendravimas. Savidisciplina. Laisvė. Trys dalykai, kuriuos atnešė man devyneri tinklaraščio metai. O kalbant apie knygas šiemet perskaičiau tik 21. Tikėjausi, kad bus mažai, bet tiek mažai nesitikėjau. Nu bet ką yra kaip yra, turbūt intensyvus gyvenimo ritmas padarė savo.
Šių metų trejetukas:
Meg Mason „Regis, man ne viskas gerai“
Taylor Clark „Kaip įveikti nerimą, baimę ir stresą“
Mitch Albom „Antradieniai su Moriu“Parašius metų įrašą natūraliai kyla noras kitais metais skaityti daugiau, todėl pasinaudoju sekmadienio privalumu – varau skaityt.
Skaitykit. Mylėkit. Knygų užteks visiems 🙂
PS: ačiū už tai, kad skaitot ir pakomentuojat. Man tai dovana.

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *