Knygų apžvalgos

Delia Owens „Ten, kur gieda vėžiai“

Kai pirmąkart perskaičiau šios knygos nugarėlę, manęs kažkaip neužkabino. Atrodė lyg ir neblogai, bet ne tas variantas, kad mirčiau iš noro perskaityti. Likau nustebus kuomet pamačiau kiek daug skaitytojų dalinasi įspūdžiais, giria ir rekomenduoja kitiems. Negalėjau atsilaikyti prieš tokį susidomėjimą, norėjosi susidaryti nuomonę ar tai išties tokia gera knyga, ar tiesiog konkrečios knygos skaitymo bumas, paskatintas reklamos bei medijos.
Istorija pasakojama apie Kają – šeimos, visuomenės apleistą mergaitę, kurios tikraisiais namais tampa gamta. Kaja suauga, tačiau jos socialinis gyvenimas yra ganėtinai skurdus, norėdama išgyventi ji ieško kaip galėtų užsidirbti, pasirūpinti savimi. Šioje knygoje Kajos gyvenimo istorija iliustruoja visuomenės savimonę priimti įvairius žmones, nuo pat mažumės vadinta pelkių dukra, Kaja patiria atstumiantį visuomenės požiūrį. Negalėdama pasikliauti šeima, ji pasikliauna savo vaikystės draugu Teitu, santykiai, kurie turėjo vesti į gražią ateitį patiria daug išbandymų, o taip pat miestelį sukrečia sportininko Čeiso mirtis, kurios tyrimas šią knygą paverčia dar įdomesne.
Man knyga patiko, tačiau tas patikimas buvo epizodinis. Pirmieji šimtas puslapių tikrai nebuvo iš koto verčiantys. Reikėjo laiko įsivažiuoti į knygą, tačiau ir toliau skaitant įdomumas buvo epizodinis, vietomis labai intrigavo, kitais momentais atrodo nieko įdomaus ir nevyksta.
Visgi knyga turi unikalumo, nes pagrindinė tema, ar galima laimingai gyventi nepriklausant sociumui. Nuošalus gyvenimo būdas ne visada būna pasirinkimas, knygos herojės atveju, tai aplinkybių kombinacija, bet esminis faktorius ar maža bendruomenė gali būti tolerantiška, kiek mums svarbi aplinkinių nuomonė. Aš negalėčiau drąsai deklaruoti, kad tai geriausia mano skaityta knyga, bet ji išties verta vietos knygų lentynoje.
Nugarėlė: Pelkių Dukra vadinama Kaja Klark atokaus Šiaurės Karolinos miestelio Barkli Kouvo gyventojams yra neįmenama paslaptis, ji niekinama ir laikoma atmata. Palikta motinos, vėliau – ir keturių brolių bei seserų, Kaja auga pelkių apsuptyje tik su tėvu, kuriam nėmaž nerūpi ir kuris netrukus dingsta. Apleista ir izoliuota Kaja išmoksta pragyventi iš to, ką siūlo gamta, toje derlingoje ją supančioje aplinkoje randa ir paguodą.
Tapusi paaugle Kaja susibičiuliauja su vietiniu vaikinu Teitu Vokeriu, šis imasi mokyti ją skaityti. Laukinis merginos grožis nepalieka abejingo ir Čeiso Endriuso, „miestelio pažibos ir geriausio įžaidėjo“. Tad kai pelkėse 1969-ųjų spalį aptinkamas jo lavonas, Kaja tampa pagrindine įtariamąja.Metai: 2018
Puslapių skaičius: 416
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *