Knygų apžvalgos

Daniel Mason „Žiemos kareivis“

Nors ši knyga ganėtinai naujai išleista kažkaip labai mažai girdėjau apie ją atsiliepimų, jei atvirai manau, išvis nemačiau jos aptarinėjamos, o tai šiek tiek keista. Peržvelgus anotaciją supratau, kad bus stipri knyga, todėl atidėjau ją šiek tiek į šalį, kol praeis visos žiemos šventės ir šventiniai jingle bells reikaliukai.

Nemeluosiu – pirmieji šimtas puslapių man buvo sunkūs skaitymo prasme. Daug informacijos, tarsi tokia užsitęsusi įžanga. Knygos pradžia pasakoja apie vaikiną Liucijų, gabų medicinos studentą, apie jo šeimą, medicinos srities bendruomenę bei joje vykstančias peripetijas. Netrukus prasideda pirmasis pasaulinis karas ir Liucijus supranta, kad tai jam tai proga prisiliesti prie tikrosios medicinos, o ne tik teorijos auditorijose. Pamatyti viską pačiam, o ne per dėstytojų prizmę. Patekęs į priešakines karo gydytojų gretas jis net neįsivaizdavo, kokia atsakomybė jį užgrius. Tikėdamasis atsidurti šalia kitų gydytojų, jis tapo pagrindiniu gydytoju bažnyčioje paverstoje ligoninėje, kurioje sužeistaisiais rūpinasi slaugė vienuolė Margaretė.

Tai knyga apie karo ligoninės siaubą, bandymą išgelbėti karius, kurie šansų gyventi nebeturi. Tie, kurie išgyveno fiziškai emociškai liko sužlugdyti. Šalia karo grėsmės, bandymų gelbėti gyvybes pamažu įsižiebia simpatija tarp Liucijaus ir slaugės. Tolimesniuose puslapiuose siužetas vis labiau intensyvėja, todėl antra pusė knygos mane labai įtraukė.

Perskaičius šią knyga vis mąstau apie tai, kaip didžiulės pastangos gali būti skaudžiai sudaužytos aplinkybių, o politiniai žaidimai sulaužo žmonių likimus. Nepaisant, kad knygos pradžia nebuvo įtraukianti nuo pat pradžių, visumoje man knyga labai patiko ir paliko gilų ispūdį.

Metai: 2021
Puslapių skaičius: 416
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *