Knygų apžvalgos

Daniel J. Siegel, Tina Payne Bryson „Auklėjimas be dramų: kaip visapusiškai lavinti vaiko protą ir numaldyti kylančias audras“

Ši knyga sušmėžuodavo man prieš akis nuolatos, bet kažkaip atrodė dar nėra poreikio, tačiau vaikui perkopus metų ribą, dramos namie ženkliai padaugėjo. Įvairios situacijos, kuriose jau tampa nebeaišku ar čia kaprizas, ar čia poreikis ir kas gi už to slypi. Galų gale kaip reiktų sureaguoti?. Pajaučiau, kad man reikia konkrečių žinių, nes intuityvaus pajautimo ėmė nebepakakti.
Pasiimdama į rankas šią knygą tikrai neprašoviau. Joje buvo aprašomos įvairios situacijos, kuriose atrodytų su vaiku susikalbėti tampa misija neįmanoma. Pirmiausiai autoriai akcentuoja tėvų savitvardą, aprašo tam tikrą priėjimo prie vaiko scenarijų, verbalinės ir neverbalinės kalbos svarbą. Autoriai detaliai išaiškina kaip dirba vaiko smegenys, kada galima tikėtis emocinio stabilumo ir kaip tai pasiekti. Knygoje akcentuojamas nuoseklus auklėjimas, kuris kinta nuo aplinkybių, nes svarbu tėvams ir vaikams kuo daugiau bendradarbiauti ir kurti gilų emocinį ryšį.
Skaitydama šią knygą gėriau į save kiekvieną žodį, prisimindama savo vaiko elgesio momentus, tačiau skaitant vis kildavo abejonė ką daryti jei visa tai neveiktų?. Naivu tikėtis, kad vaiką išauklėti pavyks pagal vadovėlį ir viskas bus tip top – tu sakai vaikui tą, vaikas sako tau aną. Į šią abejonę man buvo atsakyta pabaigoje. Autoriai pasidalino situacijomis, kuomet visa auklėjimo sistema atsimuša į sieną, vaikas neina į dialogą, kartais taip būna, o ir patys tėvai neišlaiko auksinės kantrybės ir tai normalu. Kartais taip nutinka ir iš to reikia pasimokyti – tiek tėvams, tiek vaikams. Būtent tai, kad autoriai nežada, jog knyga ištrins konfliktus, o juos padės spręsti ir išgyventi – man yra labai normalus, sveikas, logiškas požiūris.
Nors knyga išsami ir pakankamai konkreti, man pritrūko amžiaus grupių segmentavimo, taip pat norėjosi daugiau situacijų, kai vaikas blokuojasi, neina į kompromisą. Apibendrinus man knyga patiko, moksliškos vietos apie smegenų darbą aprašytos pakankamai moksliškai, bet tikrai suprantamai. Ar man ši knyga padėjo?. Mano vaikas dar labai mažas, todėl savaime suprantama, kad kažkokių dialogų apie emocijas dar neįmanoma vystyti, bet pamatą dedu, bandau identifikuoti kas už to slypi, taip pat taikau neverbalinės kalbos metodiką, kuri kilus dramai, nepasitenkinimui, visai veiksminga. Aš manau, kad tai išties vertinga knyga vaikų auklėjimo srityje, nes pateikiamus metodus tikrai galima taikyti praktikoje ir taip kuriant stabilesnį, geresnį vaiko auklėjimą.
Metai: 2019 leidimas
Puslapių skaičius: 304
Knyga: gauta iš el. knygyno https://www.patogupirkti.lt/knyga/auklejimas-be-dramu.html
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *