Knygų apžvalgos

Daniel Gottlieb „Širdies pamokos“

Vienas knygas išsirenku gana paprastai, paskaitau apžvalgas, atsiliepimus, pasižymiu į sąrašiuką ir įsigyju. Nelabai įdomiai. Kitos knygos ateina į mano gyvenimą pačios, randu kokiam tolimiausiam knygyno kampe nukištas. Šios knygos prastas goodreads reitingas, atsiliepimų neradau, bet kaip keista, nes man tai lobis. Skaičiau per atostogas, prie Viduržemio jūros, pučiant šiltam vėjui ir gyvenimas atrodė toks lengvas. Tobulas momentas tokiai knygai.

Daniel Gottlieb yra psichologas, kuris gyveno visiškai įprastą gyvenimą – darbas, namai, šeima, buitis. Nesibaigiantis darbų sąrašas ir amžinas laiko trūkumas, mintys kaip čia viską suspėti ir suderinti. Viskas pasikeičia lemtingą dieną, pakliuvus į avariją, po kurio visos galūnės tapo paralyžiuotos. Pasikeitė viskas – fizinė sveikata, emocijos, psichologinė savijauta, santykiai. Įprasti darbai tapo dideliu iššūkiu.

Knygą sudaro nedideli skyriai įvairiomis gyvenimo temomis. Autorius daug dėmesio ir įžvalgų skiria šeimos temai, vaikų ir tėvų santykiams, analizuoja savo ir dukrų santykius, taip pat nemažai rašoma apie savęs priėmimą, gyvenimo pokytį tapus neįgaliam, akimirkas, kuomet sulaukdavo neadekvačios užuojautos. Taip pat rašoma apie paplitusius psichikos sutrikimus visuomenėje, tokius kaip nerimas ir depresija. Skirta dėmesio įvairioms gyvenimo situacijoms, kai susiduriama su artimojo mirtimi, vienatve, meile.

Tai knyga apie gyvenimą. Rami, filosofiška, pažvelgianti į viską iš šalies. Iš šios knygos puslapių tiesiog spinduliuoja ramybe, lengvu polėkiu, susitaikymu ir galimybių pamatymu, kai atrodo, kad išeities nėra. Iš tiesų nereikia daug, kad būtumėm laimingi, bet šiandienio gyvenimo tempas toks, kad vis maža ir negana, tas laimė vis nusikelia. Perskaičius šią knygą pasidarė lengviau gyventi. Tikros širdies pamokos.

Metai: 2010

Puslapių skaičius: 176

Knyga: nuosava

Vertinimas: 5/5

1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *