Knygų apžvalgos

Colleen McCullough „Erškėčių paukščiai“

Aš sakau: Ši knyga nepelnytai ilgai laukė kol bus perskaityta. Atidėliojau ją skaityti dėl storio, nes tai į pliažą nepasiimsi tokios storos, į kelionę ir gi, tai vis ką kitą pačiumpu paskaityti, kol galų gale nusprendžiau nėra ko čia marinuotis, reikia imtis pagaliau. Nepasakyčiau, kad skaičiau ir visą laiką buvo intriga, tai ne detektyvas, kas dirbtų galva kurdama galimus scenarijus. Tai knyga apie uždraustą meilę tarp moters ir kunigo, pirmo pasaulinio karo fone. Veiksmas vyksta Australijoje, tais laikais, kai moterys buvo praktiškai vyro nuosavybė. Istorija pradedama pasakoti iš mažos mergaitės perspektyvos, apie jos šeimą, tėvus, mokyklą, vėliau ji auga ir taip siužetas plečiasi. Persipina kartų istorijos, vertybių kaita, paliečiamas kunigų tarnystės klausimas.
Skaitant jaučiau, kad bus liūdna čia jų meilė, nes kitaip vargu ar būtų ši knyga tokia populiari. Man patiko šioje knygoje realizmas. Moters pyktis dėl kunigo
tarnystės, stiprybė keisti savo gyvenimą, saugoti jausmus. Knygoje keliami klausimai kiek logiški draudimai kunigams kurti šeimas, kiek yra teisinga bažnyčios sistema ir jos valdymas ir t.t..
Tai ne atspalviai, kažko pikantiško nėra, tik istorija, kurioje moters meilė kunigui išlieka visą gyvenimą. Ši knyga atskleidžia gražų momentą, kad kartais mylint turi paleisti.
Knygos nugarėlė sako: ,,Erškėčių paukščiais“. Egzotiškame Australijos fone pasakojamas trijų šeimos kartų epas, kurio centre – draudžiama jaunos merginos ir katalikų kunigo meilė. Romanas tapo tarptautiniu bestseleriu, buvo išverstas į daugiau nei 20 kalbų, pagal jį sukurtas nepaprastai populiarus, dabar jau televizijos klasika tapęs serialas ir miuziklas. Beveik prieš tris dešimtmečius pasirodęs romanas iki šiol žavi skaitytojus, susilaukia vis naujų leidimų visame pasaulyje.
Metai: 2005
Puslapių skaičius: 648
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(1)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *